essay on why i love mathematics an introduction to aristotles concept of greek tragedy as illustrated in aeschylus agamemnon the symbolism of a pumpkin in when mr pirzada came to dine by jhumpa lahiri thesis statement maker online

Wielkanoc w górach – Słowacki Raj 19-22.04.2019
Słowacki Raj (Slovenský raj) to słynny na całą Europę region turystyczny we wschodniej części Słowacji, który od 1988 stanowi park narodowy. Jest to krasowy płaskowyż o średniej wysokości 800-1000 m, gęsto poorany stromymi, malowniczymi kanionami oraz parowami.

Mamy trzy dni, żeby przejść najpiękniejszymi szlakami. Zaczniemy od Suchej Beli, to jedno z najbardziej malowniczych i najchętniej odwiedzanych miejsc w całym parku.

Kolejna propozycja to przełom Hornadu poprowadzony po wąskich, leśnych ścieżkach, licznych mostkach oraz podestach zawieszonych na pionowych skałach kilkanaście metrów ponad lustrem rzeką.Przełom Honradu liczy ok. 16 km i jest najdłuższym wąwozem w Słowackim Raju. A zakończymy ten spacer na Tomasovskym vyhladzie czyli “mini Preikestolen”. Wysokość tylko 666 m n.pm., ale widoki robią wrażenie.

Trzeciego dnia mam dla Was dwie propozycje: ferrata Kysel i Spiski hrad. Kysel to spektakularny wąwóz z drugim co do wielkości wodospadem. Ferrata jest bardzo prosta i przejdzie ją każdy, nawet dzieci. Przy wejściu na szlak można wypożyczyć sprzęt.

Dla tych którzy już tą ferratę przeszli mam inną propozycję: zamek Spiski, Na wysokości 634 m. n.p.m., na skale wapiennej przewyższającej okoliczny teren o 200 m., króluje nad Kotliną Spiską jeden z najcenniejszych zabytków Spiszu, Jest on przykładem nie tylko rozwoju naszej architektury od XII do XVIII wieku, ale swoją powierzchnią przewyższającą 4 hektary (dokładnie 41 426 m2) jest uważany za jeden z największych kompleksów zamkowych w Europie Środkowej.

Koszt: 339,00 zawiera
-noclegi w pokojach 2-3 osobowych,
-wyżywienie w postaci śniadań
– ubezpieczenie na 3 dni wędrówek górskich
– projekt wyjazdu

<

Akcje ratunkowe na Słowacji udzielane przez odpowiednik naszego TOPR-u jakim jest Horská záchranná služba (HZS), są płatne. W przypadku braku ubezpieczenia i konieczności udzielenia Ci pomocy, koszty mogą sięgnąć dziesiątek, a nawet setek tysięcy złotych.

Miejsc jest 12, na dzień 30.01.19 pozostało 3.

Dojazd we własnym zakresie, ale jak zwykle będziemy kontaktować ze sobą osoby zainteresowane wspólnym dojazdem. Na ten moment mamy wolne miejsca w autach z Kędzierzyna, Krakowa i Bielska Białej.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl
Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.
Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.