Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

6-9.03.2019 Włoska perełka – Apulia

Z Katowic mamy ofertę super tanich lotów do Brindisi. W dwie strony loty kosztują 170zł.

Lecimy ryanairem. Bilety kupujemy samodzielnie, w razie problemów chętnie pomogę.

Sielskie południe Włoch, bajkowe domki trullo, podwodne groty, na każdym kroku oliwki i winnice. Wiosną i latem to idealne, niezatłoczone miejsce na leniuchowanie na adriatyckim wybrzeżu.

Apulia (wł. Puglia) – region w południowych Włoszech, stanowiący ,,obcas wraz z ostrogą” słynnego buta Półwyspu Apenińskiego.To pas ziemi rozciągający się wzdłuż południowo-wschodnich wybrzeży Adriatyku, od Półwyspu Gargano na północy, aż po Morze Jońskie na południu.
Pierwszy raz trafiłam w ten region trochę przypadkiem, kolejne wyjazdy były już planowane i za każdym razem zachwycały czymś nowym. To region, który zaskakuje pozytywnie na każdym kroku. A jeśli dorzucimy do tego perełki sąsiedniej Basilicaty to naprawdę nie warto się zastanawiać, trzeba kupić bilety jak najszybciej.

Punkt obowiązkowy to niesamowita Matera z Sassi, którą właśnie możemy oglądać na ekranach kin w filmie Maria Magdalena, a wcześniej w Pasji Mela Gibsona. Kolejny dzień to kraina lazurowego morza Polignano a Mare i kraina domków Trulii Alberobello.

Ostatni dzień przeznaczymy na eksplorację  pięty włoskiego buta . To miejsce gdzie masowa turystyka na szczęście jeszcze nie dotarła. Zaczniemy od Lecce: dzięki dziesiątkom barokowych kościołów w gąszczu wąskich uliczek, miasto zyskało nazwę „Florencji Południa”. Miasto olśniewa pięknie zdobionymi fasadami i wnętrzami, które wręcz eksplodują symfonią aniołów, cherubinów, świętych, Zbawicieli i Madonn.

Kolejny punkt to Majestatyczne klify, złote plaże, krystaliczne morze – Costa Adriatica. Zjedziemy z autostrady i skupimy się na tak zwanej litoranea, czyli drodze biegnącej wzdłuż wybrzeża, z której cały czas będziemy mieć świetny widok na zapierające dech w piersiach widoki. Trochę przystanków będzie: piaszczysta zatoka Torre Chianca, potem przepiękna Grotta della Poesia, a dalej Torre dell’Orso (Torre dell’Orso to przede wszystkim jeden z najsłynniejszych salentyńskich widoków – Le Due Sorelle, czyli dwie bliźniacze kolumny wystające z morza. Pochodzenie ich nazwy (pl. „dwie siostry”) wyjaśnia legenda, wedle której dwie siostry, chcąc choć na chwilę oderwać się od codziennej rutyny, postanowiły zakosztować morskiej kąpieli. Przybyły do Torre dell’Orso, dały nura do Adriatyku, a że akurat pogoda nie dopisywała (burza), nie były w stanie dobić z powrotem do brzegu. Bogowie, współczując nieszczęsnym siostrom, postanowili zamienić je w dwie skały. Prawda czy nie, zdjęcie z siostrami trzeba sobie zrobić.

Koszt: 540,00
– 3 noclegi w apartamentach 4,5-osobowych w Ostuni

– wynajęcie aut z pełnym ubezpieczeniem

– projekt wyjazdu

– ubezpieczenie turystyczne
Apartamenty są 4-osobowe, mają 2-3 sypialnie,  jest dostępna kuchnia i miejsce do wspólnego odpoczynku.

Wyżywienie we własnym zakresie. Jako że mamy dostępne kuchnie to najłatwiej będzie zrobić raz na jakiś czas wspólne zakupy i z nich komponować śniadania. Koszt na podobnych wyjazdach kształtował się około 3-4eur za obfite śniadania. Obiadokolacje będziemy jeść gdzieś w trasie, w miejscu które nam się spodoba. Ceny w tej części Włoch od 7eur za pizzę do 15-20eur za owoce morza.
Benzynę i parkingi rozliczamy na miejscu po równo na wszystkich uczestników wyprawy.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl
Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko. Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.