TAJLANDIA I KAMBODŻA

01.11 – 16.11.2018

Ja co roku w szarym listopadzie zapraszamy do ciepłej, kolorowej i mega ciekawej Azji. Tym razem lecimy 3-18.11 z możliwością wydłużenia pobytu o 5-7 dni na którejś z tajskich wysp.

Jeśli ktoś chciałby zerknąć na fotki z zeszłego roku to zapraszam tu:

https://www.facebook.com/ProjektPodroze/posts/500582303659960

Jakie mamy plany na 2018? Wybieramy to co najlepsze z poprzedniej wyprawy i dodajemy wcześniej już sprawdzone wybrzeże Kambodży.

Zaczniemy oczywiście od Bangkoku. Miasta, które się kocha, albo nienawidzi, częściej jednak to pierwsze. Rejs po rzece Menam z przystankiem przy strzelistej, kolorowej i mojej ulubionej Świątyni Świtu, kolejna przystań i Wat Pho a w niej leżący 50-metrowy złoty Budda i na koniec kwintesencja Bangkoku Pałac Królewski ze Szmaragdowym Buddą. Do tego świeże kokosy, niesamowite aromatyczne Pad Thai-e i tajskie masaże. Tak zaczynamy nasze wakacje.

  

Następnie lecimy do Chiang Mai: zjemy najlepsze Khao Sai, wjedziemy i wejdziemy po 300 schodach do buddyjskiego zakonu Doi Suthep i pójdziemy w góry. A tam wodospady, gorące źródła, słonie, małe wioski pośrodku niczego i bambusowe tratwy czekają. To niesamowite ile można zobaczyć w dwa dni :).

   

Na miejscu zostaniemy jeszcze jeden dzień, w zależności od humoru i nastroju można odpoczywać, można zapisać się do jednej z licznych szkół gotowania, a można też do czego zachęcam i polecam wybrać się na wycieczkę do Chiang Rai i Złotego Trójkąta na granicy Tajlandii, Laosu i Birmy (Myanmar). Kraina opium, heroiny i przemytu, która przez lata była bohaterką powieści szpiegowskich, filmów o gangach narkotykowych i królach opium…  Trzy kraje w jeden dzień, dlaczego nie?

 

Etap górski mamy za sobą, teraz czeka nas podróż w stronę Kambodży. Samolot, metro, pociąg, tuk-tuk, taksówka i już jesteśmy w Siem Reap. Sama podróż jest jedyna w swoim rodzaju, ale i cel naszej drogi zachwyca. Kolejne dwie noce spędzamy na khmerskiej wsi. Najpiękniejsze zachody słońca nad polami ryżowymi, czas spędzony z „lokalsami”, po prostu odpoczynek po wielkomiejskim zgiełku Bangkoku. Angkor Wat to świątynia, która jest symbolem Kambodży. Zobaczycie ją wszędzie – na fladze, na banknotach, na reklamach, pocztówkach. Ale Kambodża to coś więcej niż Angkor Wat. To też pływające wioski, piękne plaże, królewskie pałace, buddyjskie świątynie i wspaniali, pogodni ludzie.

 

Jeden dzień przeznaczamy na Angkor Wat, kolejny na Tonle Sap, a potem ruszamy dalej w kierunku najpiękniejszych plaży Sihanoukville. Dwie noce spędzimy na rajskiej plaży Coconut Beach na wyspie Koh Rong i jedną w imprezowej części Occheuteal beach już na stałym lądzie.

 

 

Do Bangkoku wracamy nocnym hotelowym autobusem. Tu ostatni nocleg i grupa, która kończy dwutygodniowy urlop wylatuje do domu.

Tym, którzy jeszcze mogą przedłużyć pobyt o 4-5 dni i polecieć do Krabi. Rajskie plaże z Jamesem Bondem w tle czekają. Koszt przejazdów w dwie strony i noclegów na Krabi to dodatkowe 200$.

 

 

Koszt wyprawy 1-16.11.2018 to 1100$, a wliczone w nią są:

wszystkie noclegi w pokojach 2-osobowych

wszystkie przejazdy:

– loty Chiang Mai-Bangkok-Chiang Mai

– przejazdy do i z lotniska w Bangkoku

-przejazd łączony pociągiem, tuk tukiem i taksówką do Kambodży

-nocne przejazdy autobusem z Siem Reap nad morze do Sihanoukville  i z Sihanoukville do Bangkoku

-transport szybką łodzią do resortu na wyspie Koh Rong

wycieczki:

-trekking 2-dniowy górski z wyżywieniem

-objazd do Chiang Rai i Złotego Trójkąta (Laos, Tajlandia, Birma), całodniowy z wyżywieniem

organizacja, wsparcie, pomoc w zakupie biletów samolotowych i stała obecność podczas wyjazdu 🙂

W cenie nie są wliczone bilety samolotowe z Polska-Tajlandia i z powrotem. Koszt na dzień 23.03.18 ok. 2000zł

 

Potwierdzeniem uczestnictwa w wyprawie jest zakupiony bilet samolotowy.

Na tą wyprawę pozostały nam 4 miejsca.

Kontakt:
+48 604 778 280

aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.