Sycylia (wł. Sicilia) – to największa włoska wyspa, znajdująca się w środkowej części Morza Śródziemnego, skąpana w morzu Tyrreńskim i Jońskim. Wyspa  od wieków fascynuje egzotyką, bogactwem zabytków i krajobrazami. Już przez starożytnych nazywana Wyspą Słońca, szczyci się największą w Europie liczbą godzin słonecznych w ciągu roku. Cywilizacje i dynastie, które rządziły wyspą odcisnęły tu swe piętno, pozostawiając po sobie wspaniałe zabytki i pyszną kuchnię.

My na nasz wyjazd sylwestrowy lecimy do Palermo. Można kupić loty ryanair z Krakowa za ok. 700zł w dwie strony. Można też kupić loty do Katanii i stamtąd autobusem w 2,5 h przejechać do Palermo.

  

31.12.2024

Przylatujemy, meldujemy się w hotelu i zaczynamy zwiedzanie od Palermo – stolica Sycylii, położona na północnym wybrzeżu wyspy. Przez jej mieszkańców nazywana Conca d’Oro – „Złota Koncha”. To nie tylko zabytkowe place, łagodne wybrzeże, zatoki i klify. To także żyjące nocą miasto, w rytm ulicznej muzyki. Nie zasypia przed północą. Wieczorem kolacja sylwestrowa w naszym hotelu.

1.01.2025

Śniadanie hotelu i niespieszne spacery noworoczne po przepięknym Palermo. Miasto, które kipi kontrastami. Barokowe kościoły i pałace mogą być stawiane na równi z najwspanialszymi realizacjami spotykanymi w miastach takich jak Florencja czy Rzym. W 2015 roku arabsko-normańskie zabytki Palermo trafiły wspólnie na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zaszczytu tego dostąpiły: Pałac Normanów z Kaplicą Palatyńską, Zamek Zisa, Katedra, kościół San Giovanni degli Eremiti, kościół Santa Maria dell’Ammiraglio, kościół San Cataldo oraz most Ponte dell’Ammiraglio. Stolica Sycylii słynie także ze świetnej kuchni. Niektórzy nazywają Palermo stolicą street foodu, czyli szybkich dań, które można konsumować przy stoliku lub w biegu.

2.01.2025

Śniadanie w hotelu i wyjazd do Agrigento.

Leżące na południu Sycylii Agrigento kojarzy się przede wszystkim z Doliną Świątyń (Valle dei Templi), czyli rozległym stanowiskiem archeologicznym z okresu Wielkiej Grecji słynącym ze świetnie zachowanych doryckich świątyń. Niedaleko Agrigento znajduje się jeszcze jedna z popularnych atrakcji Sycylii – słynne białe klify nazywane Schodami Turków (Scala dei Turchi), które na pewno przypadną do gustu miłośnikom atrakcji naturalnych.

Wieczorem kolacja w hotelu

3.01.2025

Śniadanie w hotelu

Zaczniemy dziś od Erice. Zawieszone gdzieś między niebem a ziemią, urocze miasteczko zwane jest średniowieczną perłą Sycylii.  Erice to jednak nie tylko zapierająca dech w piersi panorama z lazurowym morzem w tle, kontrastującym ze średniowieczną zabudową miasta. Wysokie położenie zapewniało miastu lepszą obronę przed częstymi najazdami w tamtych czasach. Do dziś mury oddają charakter obronnej fortecy.

U podnóża Monte Erice leży Trapani. Miasto słynie z ładnych plaż, dobrej lokalnej kuchni i klimatycznego historycznego centrum. Trapani jest mieszanką kultur i stylów. Natura przeplata się tu z historią. Starówka zaprasza na zwiedzanie i spacer między różnymi epokami. Warto pospacerować tu z głową zwróconą w górę, by móc pooglądać przepiękne dekoracje zdobiące budynki, ciekawe balkony i balustrady. A na koniec dnia udamy sie jeszcze do Nubii, do miejsca gdzie morze styka się z niebem, miejsce jest absolutnie bajkowe.

Kolacja w hotelu

4.01.2025

Śniadanie i kolacja w hotelu

Czas na indywidualny odpoczynek, spacery i delektowanie się słońcem.

W wolnym dniu warto udać się do Monreale. Ta miejscowość położona niespełna dziesięć kilometrów od Palermo stanowi obowiązkowe dopełnienie dla każdej wizyty w nieformalnej stolicy Sycylii. Można tam dojechać w pół godziny lokalnym autobusem. Główną atrakcją Monreale jest z całą pewnością słynna, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, katedra. Swoistym uzupełnieniem i dopełnieniem katedry w Monreale są wchodzące w skład tego samego kompleksu krużganki. A do tego w Monreale czeka na nas kilka naprawdę wartych polecenia obiektów serwujących smaczne jedzenie.

 

5.01.2025

Śniadanie w hotelu

Transfer na lotnisko w Palermo

 

Koszt 740€ zawiera:

 • noclegi w hotelu 3* w Palermo – pokoje dwuosobowe
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje dwudaniowe serwowane. Napoje do kolacji płatne dodatkowo. W cenie są już ujęte dodatkowe dopłaty do kolacji sylwestrowej.
 • transfery z i na lotnisko
 • przejazdy autobusem do miejscowości wymienionych w programie
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • ubezpieczenie TU Europa KL 30tys  €, nnw 3tys €, ratownistwo 5tys €, bagaż 300 €

Cena nie zawiera

 • posiłków innych niż wymienione
 • opłaty klimatycznej 1,5€/ dziennie na osobe
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • wydatków własnych

Charakter wyprawy przygodowy. Chcemy przywitać Nowy Rok i spędzić czas w przyjemnej/ wesołej atmosferze.

Ewentualna dołapata do pokoju 1-osobowego 35€ dziennie od osoby.

 

 

Kontakt

+ 48 604 778 280

aga@projektpodroze.pl

 • Wpłata zadatku oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Dane organizatora turystyki: Agnieszka Jurzak NIP 5471403898, wpisaną do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 1676