24.12-27.12.2019
Wolisz aktywny wypoczynek i luźną atmosferę zamiast świąt za stołem? To zapraszamy 🙂

W tym roku mamy dla Was propozycję na święta: Sudety, a konkretnie Góry Sowie.  To najbardziej tajemnicze góry w Polsce i jest tam niezliczona ilość atrakcji, z których część postaramy się odwiedzić:

  • wyjdziemy na najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę zaliczaną do korony Gór Polskich
  • zwiedzimy największą twierdzę górską na terenie Europy. Składa się z 6 fortów i kilku bastionów. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem. Koszt 25zł od osoby.
  • wyjdziemy na trzeci pod względem wysokości szczyt pasma Sowich Kalenicę i będziemy podziwiać widoki z wieży widokowej.
  • zwiedzimy absolutne must see czyli kompleks Riese. To jeden z najbardziej tajemniczych i największych przedsięwzięć inżynieryjnych II Wojny Światowej. Znaczenie tajemniczych podziemnych budowli, bunkrów, korytarzy i sztolni nie zostało do końca wyjaśnione. Wiele jest domysłów, wymysłów i informacji nie podpartych żadnymi faktami ani dokumentami. Dlatego to miejsce do dziś wzbudza takie zainteresowanie. Owiane jest ogromną aurą tajemniczości, fascynuje i mrozi krew w żyłach.
  • W okolicy są i miejsca dla narciarzy: małe kompleksy są w Jugowie, Rzeczce, a i do Zieleńca, czyli stolicy narciarstwa w dolnośląskim mamy niedaleko.
  • Śpimy w miejscowości Nowa Ruda. Położenie Nowej Rudy w pobliżu granicy z Republiką Czeską sprawia, że możemy poznać również atrakcyjne miejsca w pobliskich miastach czeskich. Na uwagę zasługują Broumov (miasto partnerskie Nowej Rudy) oraz Skalne Miasto w Adrspachu (Sudety Czeskie)

Na miejscu spotykamy się 24.12 około 17 gdzie podczas pierwszej wspólnej kawy przygotujemy kolację Wigilijną. Pomysł jest taki, aby każdy przywiózł jedną potrawę (wcześniej ustalimy kto jaką) a potem z tego stworzymy nasza jedyną niepowtarzalną kolację.
Śniadania mamy opłacone w cenie noclegów, więc nie musimy się w ogóle o nie martwić, a obiadokolacje tradycyjnie zjemy gdzieś w okolicy. Są tam w okolicy stoki narciarskie więc na pewno jakieś karczmy będą otwarte.

Koszt noclegów ze śniadaniami dla jednej osoby: 350zł. Dostępne są pokoje dwuosobowe z prywatnymi łazienkami.

Dojazd we własnym zakresie, ale jak zawsze będziemy kontaktować ze sobą osoby zainteresowane wspólnym dojazdem. Z Katowic to 230km, a z Wrocławia tylko 90.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.
Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.