ŚWIĘTA I SYLWESTER W GRUZJI 

 

23.12-2.01

Bilety samolotowe, każdy kupuje samodzielnie. Są dostępne loty z Warszawy od 540zł, z Wrocławia od 750zł, z Poznania od 910zł, z Katowic od 390zł, z Krakowa 0d 370zł, z Gdańska od 490zł.

 

23 grudnia

Przylot na lotnisko, zakup kart SIM, jeśli ktoś potrzebuje. Meldunek w hotelu. Pokoje 2-3 osobowe. Możliwe 1-osobowe za dopłatą ( dostępne w październiku, potem już tylko na potwierdzenie). Wieczorny spacer po Kutaisi. Kolacja na mieście.

24-25 grudnia

Wycieczka do Raczy. Racza to mniej znany, ale piękny, bogaty w historię region zwany „gruzińską Szwajcarią”. Pełen gór, wody, pięknych, wciąż nieodkrytych miejsc. Pojedziemy do Ambrolauri gdzie z widokiem na gigantyczną butelkę wina na rondzie posmakujemy wina Kvanchkara, powstałego z dwóch gatunków winogron rosnących tylko w tym regionie. Zrelaksujemy się nad jednym z najpiękniejszych akwenów Gruzji, jeziorem Shaori.

Noclegi w domkach górskich w okolicy Ghebi. Warunki górskie, pokoje wieloosobowe. Kolacja i śniadanie wliczone w cenę.

26-27 grudnia

Transfer na lotnisko, i przejazd  (4h) autobusem rejsowym do Tbilisi. Zameldowanie w klimatycznym gesthousie w samym centrum miasta. W Tbilisi  zwiedzanie podzielone na popołudnie 26 i 27 grudnia. Wyjedziemy na twierdzę Narikala i będziemy podziwiać przepiękna panoramę miasta, zjemy tradycyjne gruzińskie „pierożki” chinkali, staniemy u podnóża Matki Gruzji i sprawdzimy czy nas jako przyjaznych gości i uraczy winem, chętni mogą skorzystać ze słynnych łaźni siarkowych (warto i to z masażem),  zwiedzimy jedną z największych świątyń prawosławnych na świecie Sobór Twórcy Świętej, zrobimy zakupy na słynnym targu Suchy Most.

28 grudnia

Powrót do Kutaisi. Czas wolny na zakupy i zwiedzanie okolicy. Dla chętnych wieczorem Kutaisi wieczorową porą.  Kolacja i nocleg w Hotelu.

 

29 grudnia

Śniadanie w Hotelu. Następnie przejazd do Tetra Cave, tu degustacja win w jaskini. Następnie udamy się do resortu Sairme, który słynie z wód mineralnych do picia jak i gorących basenów (możliwość skorzystania z basenu wewnętrznego i zewnętrznego). Lunch w Sairme, albo wcześniej po drodze. Na wieczór powrót do Kutaisi, kolacja i nocleg w Hotelu.

 

30 grudnia

Po śniadaniu i spakowaniu oraz zabraniu rzeczy z hotelu jedziemy na wycieczkę. Najpierw katedra Bagrati w Kutaisi, następnie monastyr Gelati. Po wycieczce pojedziemy wspólnie odebrać drugą grupę (7 osób) z lotniska (13.25 przylot). W pełnym składzie wyruszymy na lunch w Samtredii, a stamtąd pojedziemy prosto do Batumi. Zakwaterowanie w apartamentach Orbi City (3 drapacze chmur). Następnie wspólna kolacja w restauracji i zwiedzanie Batumi by night.

 

31 grudnia

Śniadania każdy szykuje sobie sam w apartamentach (w każdym jest kuchnia). Następnie udamy się na wycieczkę do Parku Narodowego Machakhela, tu zobaczymy 2 wodospady, 2 mosty Tamary, muzeum z meczetem. W drodze powrotnej zjemy lunch, prawdopodobnie zamówię go u znajomego gospodarza. Do Batumi wrócimy około 17/18.00. Szykowanie się na imprezę sylwestrową w restauracji. Impreza sylwestrowa.

 

1 stycznia

Śniadania na własną rękę w apartamentach. Wyjazd z Batumi koło 12/13.00. Po drodze lunch. Jeśli pogoda dopisze możemy zajechać na magnetyczną plażę w Ureki. Powrót do Kutaisi. Pożegnalna kolacja z noclegiem w Hotelu w Kutaisi

2 stycznia

Śniadanie w Hotelu. (dla tych co wcześniej lecą może boxy). Marszrutka pojedzie dwoma kursami na lotnisko. (20 osób 1 tura, 15 osób druga tura).

Koszty wyjazdu:

Grupa Święta i Sylwester od 23.12 -2.01  11 dni– 670€

 

Cena zawiera:

 • transport na całej trasie trwania wycieczki,
 • opiekę polskiego koordynatora na miejscu
 • 5 noclegów w Kutaisi w pokojach 2-3 osobowych z prywatnymi łazienkami,
 • 1 nocleg w Ghebi
 • 2 noclegi w Tbilisi
 • 2 noclegi w Batumi w prywatnych apartamentach Orbi City (2-3 osobowe z łazienkami i aneksami kuchennymi),
 • 3 kolacje w Kutaisi,
 • kolacja w Ghebi
 • 1 kolację w Batumi,
 • 5 śniadań w Kutaisi.
 • 2 śniadania w Tbilisi
 • składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • gwarancję ubezpieczeniową Biura GT 177/2023 na kwote 421056pln

Cena nie zawiera: wejściówek do Sairme (30/40 lari za cały dzień na basenie) i wejściówek do Tetra Cave (bilet z degustacją 30 lari), obowiązkowego ubezpieczenia turystycznego, imprezy sylwestrowej (koszt 150lari – muzyka, posiłki, wino i czacza ;)), innych posiłków niż wymienione, wydatków własnych.

 

Ważna informacja – jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na dojazd do Raczy to na te dni 24-25 zaproponujemy trasę alternatywną.

 

Osoby chętne na wyjazd wpłacają 80 € przeliczone na złotówki wg aktualnego kursu na konto 39 1030 0019 0109 8518 0604 0292 z opisem NOCLEG GRUZJA. Bardzo proszę o taki właśnie opis przelewu. Na zadatki czekam do 25.10.2023

Można dokonać przelewu w Euro od razu na konto 63 1030 0019 0109 7804 8166 6611

 

Dane organizatora turystyki: Agnieszka Jurzak NIP 5471403898, wpisaną do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 1676

Wpłata zadatku oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.