9-12.12.2023 Włoskie perełki

Apulia (wł. Puglia) – region w południowych Włoszech, stanowiący ,,obcas wraz z ostrogą” słynnego buta Półwyspu Apenińskiego.To pas ziemi rozciągający się wzdłuż południowo-wschodnich wybrzeży Adriatyku, od Półwyspu Gargano na północy, aż po Morze Jońskie na południu.
Pierwszy raz trafiłam w ten region trochę przypadkiem, kolejne wyjazdy były już planowane i za każdym razem zachwycały czymś nowym. To region, który zaskakuje pozytywnie na każdym kroku. A jeśli dorzucimy do tego perełki sąsiedniej Basilicaty to naprawdę nie warto się zastanawiać, trzeba kupić bilety jak najszybciej.

9 grudnia

Przylot. Dostępne są loty rynairem z Krakowa i Wizzairem z Warszawy. Bilety kupujemy samodzielnie. W razie problemów chętnie pomogę. Transfer do centrum pociągiem – 5,2€

Zaczniemy od historycznego centrum, czyli dzielnicy Bari Vecchia. Najstarsza część miasta powstała na wapiennej skale tuż przy morzu. Zanurzymy się po prostu w labirynt wąskich, wybrukowanych alejek. To kwintesencja włoskiego południa. Są tu odrapane, jasne kamienice, wąskie zaułki, suszące się pranie nad uliczkami, donice z kwiatami i głośne skutery, które od czasu do czasu przejeżdżają tam, gdzie nie mieszczą się samochody.

10 grudnia

Alberobello

Wyobraźcie sobie małe miasteczko, a w nim prawie półtora tysiąca malutkich domków zbudowanych na planie koła i zwieńczonych stożkowymi dachami, których białe ściany przyozdobione są licznymi donicami kolorowych kwiatów. Do tego wyśmienita kuchnia i śródziemnomorska roślinność. To Alberobello wpisane na listę Unesco.

Zwiedzanie Alberobello  połączymy z wizytą w sąsiednim Locorotondo. To „białe” miasteczko posiada okrągłe historyczne centrum, położone na wzgórzu. Jest tu o wiele spokojniej niż w Alberobello. Szczególnie pięknie jest w grudniu, kiedy Locorotondo zyskuje świąteczną iluminację. Transport pociągiem/autobusem 5,6€ +5,6€+2€

11 grudnia

Matera to bez wątpienia najbardziej niezwykłe włoskie miasto, jakie do tej pory odwiedziłam. Zanim do niego dotarłam czytałam i oglądałam zdjęcia. Jednak gdy pierwszy raz ujrzałam na żywo panoramę Sassi – dzielnic domów i kościołów wykutych w skale – opadła mi szczęka, dosłownie. Ciekawe jak Wam się spodoba? (pociąg 5,7+5,7€)

11 grudnia

Transfer na lotnisku – koszt 5,2€

Cena 200eur zawiera:

  • noclegi w pokojach dwuosobowych w apartamencie w centrum miasta. Dostępne tylko łóżka dwuosobowe.
  • koordynacja wyjazdu na miejscu
  • obowiązkowe ubezpieczenie KL 30tys EUR, NNW 3tysEUR, OC 50tys EUR
  • składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
  • gwarancję ubezpieczeniową Biura GT 177/2023 na kwotę 421056pln

Dane organizatora turystyki: Agnieszka Jurzak NIP 5471403898, wpisaną do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 1676Wpłata zadatku oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.