3-6 czerwca 2023 wieczne miasto Rzym

Loty z Katowic liniami wizzair 500zł, z Warszawy 610 (ze zniżkami WDC), 3.06 jest tez lot z Poznania, można wrócić do Warszawy lub Katowic.

Rzym – Miasto Duszy, Siedmiu Wzgórz. Stolica antycznego cesarstwa założonego przez Romulusa. Tu prowadzą wszystkie drogi. Prowadzi więc i nasza 🙂

Co zobaczymy: Koloseum, plac Wenecki z marmurowym ołtarzem Ojczyzny, Kapitol, Forum Romanum, Schody Hiszpańskie, świeżo wyremontowana fontannę di Trevi, Panteon, Zamek św. Anioła no i oczywiście najmniejsze państwo-miasto europejskie Watykan.

Oprócz tego będziemy oglądać Rzym przez dziurkę od klucza i oglądać, podziwiać tysiące fontann no i jeść…bo jak wiadomo nie da sie poznac Rzymu bez zasmakowania jego kuchni.

Na miejscu głównie przemieszczamy lokalnym metrem i własnymi nogami 🙂 Śpimy w pensjonacie w dzielnicy Aurelio. Mamy do dyspozycji pokoje 2 i 3 osobowe.

Plan zwiedzania

3czerwca – przylot

4czerwca Rzymskie fontanny i place

To spacer po najsłynniejszych zakamarkach Rzymu, rozpoczynamy w najbardziej eleganckim miejscu w Rzymie, na placu Hiszpańskim. Tutaj pomiędzy kolorowymi witrynami największych domów mody wznoszą się przepiękne barokowe Schody Hiszpańskie. Następnym punktem zwiedzania jest najsłynniejsza fontanna świata. Fontanna di Trevi to główna bohaterka zdjęć, pocztówek i filmów. Kolejno zwiedzimy Panteon, który powstał jako ziemska siedziba wszystkich planetarnych bóstw Rzymu, a miejscowa ludność składała im tu ofiary. Dziś Panteon jest chrześcijańską bazyliką pod wezwaniem Matki Bożej i Wszystkich Męczenników. Trasę zakończymy przy Placu Navona, otoczonym urokliwymi kawiarenkami, pod którymi kryje się antyczny stadion cesarza Domicjana

5 czerwca Starożytny Rzym

Starożytny Rzym z przewodnikiem to prawdziwa podróż w czasie, podczas której zapoznacie się z bogatą przeszłością Rzymu. Na forum pójdziecie śladami żołnierzy legionów wracających z triumfalnych podbojów, usłyszycie senatorów, patrycjuszy, cesarzy, kapłanów  odwiedzając najsłynniejsze zabytki stolicy Imperium, takie jak Koloseum czy Forum Romanum. Koloseum – Amfiteatr Flawiuszy, w czasach Cesarstwa służyło jako arena popularnych igrzysk, w tym krwawych i okrutnych walk gladiatorów. Koloseum jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w świecie  symboli potęgi Cesarstwa Rzymskiego, a obecnie stolicy Włoch.

6 czerwca Watykan

Watykan miasto-państwo w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, enklawa na terytorium Włoch, w Rzymie. Najmniejsze uznawane państwo świata pod względem powierzchni i najmniejsze niepodległe państwo pod względem liczby ludności

 • Muzeum Watykańskie
 • Plac Świętego Piotra
 • Bazylika Świętego Piotra (grób Jana Pawła II, Pieta Michała Anioła i grób św. Piotra w Grotach Watykańskich, taras widokowy)

Zamek i most Świętego Anioła.

Cena 280 eur zawiera (cena obowiązuje przy minimum 8 osobach w grupie, w przypadku grupy 5-7 osobowej cena 350eur)

 • noclegi w pensjonacie w pokojach 2-3 osobowych. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dopłata do pokoju 1-osobowego 120eur
 • śniadania
 • zwiedzanie starożytnego Rzymu z licencjonowanym przewodnikiem
 • koordynację wyjazdu na miejscu
 • obowiązkowe ubezpieczenie KL 300tyszł OC 100tys NW 25tys
 • składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • gwarancję ubezpieczeniową Biura GT 177/2023 na kwote 421056pln

Cena nie zawiera

 • transportu do miejsca rozpoczęcia imprezy turystycznej oraz powrotu tzn. biletów lotniczych
 • wydatków własnych
 • posiłków innych niż wymienione
 • biletów wstępu

 

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Dane organizatora turystyki: Agnieszka Jurzak NIP 5471403898, wpisaną do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 1676