Rumunia – mistyczna Transylwania – ojczyzna najsłynniejszego wampira, czyli Drakuli, zamki, forty i średniowieczne miasteczka i ciepłe Morze Czarne.

23.08 lądowanie w Kluz Napoka i odbiór auta

KLUŻ NAPOKA – centrum życia Siedmiogrodu. Spacer przy Placu Unii od kościoła św. Michała do Teatru Narodowego.

24.08 KLUŻ NAPOKA – TURDA – SIGHIŞOARA 155km 3h

TURDA. Zwiedzanie wspaniałej kopalni soli, która jest jedną z najstarszych na świecie. Sól wydobywana była tu już w czasach rzymskich

Sighişoara to jedno z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych w Europie środkowo-wschodniej, położone na Wyżynie Siedmiogrodzkiej, nad rzeką Wielką Tyrnawą. Ma ok. 40 tys. mieszkańców i zwane jest Miastem – Muzeum i Perłą Transylwanii. Przyciąga malarzy, fotografików, archeologów, historyków, rzeźbiarzy i turystów z całego świata. Miasto dzieli się na górne i dolne. Obwarowania wokół całego wzgórza wzniesiono w XV w. w obliczu narastającego zagrożenia tureckiego. Również dolne miasto otoczone było murami. Górne miasto zachowało całą zabudowę wewnętrzną wraz z murami obronnymi i basztami, czym skutecznie może konkurować z francuskim Carcassonne. Dzięki niezwykłym walorom historycznym i krajobrazowym Sighişoara została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najbardziej charakterystycznym miejscem miasta jest Wieża Zegarowa, oraz Dom Draculi w którym w latach 1431-1435 mieszkał Vlad Dracul, ojciec Vlada Palownika, pierwowzór słynnej powieści Brama Stokera „Dracula”. Obecnie mieści się tu restauracja. Sighişoara należy do najbardziej magicznych miejsc tej części Europy.

25.08.2023 SIGHIŞOARA BRASZÓW  BRAN 180km 3h

Miejscowość w centralnej Rumunii w okręgu Braszów. Położona jest w południowo-wschodnim kącie Siedmiogrodu. We wsi znajduje się malowniczy zamek Bran. Pierwsza kamienna warownia powstała tu już w połowie XIV wieku. Zamek powstał w miejscu starego, zniszczonego przez turków drewnianego grodu obronnego. Głównym zadaniem nowej twierdzy miała była ochrona okolicznych przełęczy górskich i szlaków na trasie Siedmiogród-Wołoszczyzna, przed tureckimi wojskami. Swój obecny bajkowy wygląd zamek uzyskał w czasie gruntownej przebudowy, jaka przeprowadzona została w latach 1886-1888 według projektu francuskiego architekta Viollet-le-Duca. Zamek w Branie kojarzony jest ze słynnym hospodarem wołoskim Władem Palownikiem zwanym potocznie Drakulą. Postać ta stanowiła inspirację dla irlandzkiego pisarza Brama Stokera do napisania książki pt. Dracula. To właśnie w niej autor dokładnie opisał siedzibę Draculi, nawiązując do zamku w Branie. Na początku XXI w murach zamku urządzone zostało muzeum.

26.08.2023 SINAIA 5h 400km

Przejazd trasą widokową przez Karpaty do SINAI – resortu zwanego Perłą Karpat. Zwiedzanie pałacu Peleş – bajkowej, letniej rezydencji rodziny królewskiej. Przejazd w okolice KONSTANCY.

27.08.2023

czas wolny

28.08.2023

Przejazd do Bukaresztu, 2,5h 250km

„Wyobraź sobie miasto o wielowiekowych tradycjach i oryginalnej, nieco ekstrawaganckiej architekturze, która zachwyca każdego, kto je odwiedza. Wyobraź sobie miasto nazywane Małym Paryżem, do którego licznie ściągają cenieni artyści, pisarze i cała europejska śmietanka towarzyska. Miasto, które w stosunkowo dobrym stanie przetrwało dwie wojny światowe, by wreszcie zostać zdewastowane przez niezrozumiałe wizje dyktatora…” /all acor magazine/

29.08 SYBIN 300km 4h

Przejazd trasą transfogarska. Całość drogi Transfogarskiej liczy 151 km i jest drugą pod względem wysokości (zaraz po Transalpinie) drogą samochodową Rumunii. Przecina główny grzbiet Gór Fogarskich pomiędzy ich dwoma najwyższymi szczytami: Moldoveanu i Negoiu. Łączy wieś Bascov nieopodal Pitești w Muntenii (wschodnia część Wołoszczyzny) z Cârțișoarą w Siedmiogrodzie (Transylwanii).

Zwiedzanie SYBINU – jednego z największych rumuńskich średniowiecznych kompleksów miejskich, który w 2007 r. został wybrany na Europejską Stolicę Kultury. Miasto, które leży na skrzyżowaniu kultur, zachwyca kolorowymi, bajkowymi domami, wieżą zegarową, piękną starówką. Zwiedzanie gotyckiej bazyliki, kościoła ewangelickiego, wizyta przy Moście Łgarzy.

 

30.08 ALBA IULIA 2,5h 200km

Przejazd do ALBA IULIA dawnej stolicy książąt siedmiogrodzkich. Zwiedzanie imponującej cytadeli oraz katedry św. Michała, której wystrój należy do najpiękniejszych przykładów renesansu

Wylot 18.00

 

Cena 550 eur zawiera (cena obowiązuje przy minimum 8 osobach w grupie)

 • noclegi w pokojach dwu i trzy -osobowych
 • śniadanie w Bran i w Bukareszcie
 • transfery na lotnisko
 • przejazdy pomiędzy punktami wymienionymi w programie
 • koordynację wyjazdu na miejscu
 • obowiązkowe ubezpieczenie KL 40  tys eur OC 50 tys NW 5tys
 • składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • gwarancję ubezpieczeniową Biura GT 177/2023 na kwote 421056pln

Cena nie zawiera

 • transportu do miejsca rozpoczęcia imprezy turystycznej oraz powrotu tzn. biletów lotniczych
 • wydatków własnych
 • posiłków innych niż wymienione
 • biletów wstępu
 • benzyny i parkingów, które rozliczymy na koniec wyjazdu (ok 40eur)

 

Proponowane loty, oferta z dnia 16.06

 

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Dane organizatora turystyki: Agnieszka Jurzak NIP 5471403898, wpisaną do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 1676