BRAK MIEJSC

PORTO I FARO

28.06-8.07.2019 (11 dni)

Zaczniemy od leżącego między Oceanem Atlantyckim, a rzeką Duoro Porto. Posmakujemy win i pysznego porto  z winnic ulokowanych wzdłuż rzeki, przejdziemy się wzdłuż mostu Dom Luisa I, który łączy dzielnicę Porto i Villa Nova de Gaia, zjemy lunch w starej dzielnicy portowej Ribeira i poszukamy baru z najoryginalniejszą Francesinhą. Żeby w całości zjeść tego tosta to trzeba naprawdę się postarać. Mi się ostatnio nie udało 🙂 A potem starym zabytkowym tramwajem pojedziemy nad Ocean, gdzie możemy spróbować surfingu i świeżej ryby prosto z kutra.

W Porto znajdziemy tez coś dla fanów magicznego świata Harry’ego Pottera.  Kręte schody i witraże na suficie słynnej księgarni Livraria Lello zainspirowały autorkę książek J.K. Rowling. To czego Nam w Porto nie zabraknie to niebieskich Azulejos. Są na kościołach, dworcach i zwykłych budynkach i trzeba przyznać że robią wrażenie i są wdzięcznym tłem do wszelkich zdjęć. W Porto spędzimy dwa dni.

Potem pojedziemy w kierunku wybrzeża Algarve odpocząć na najpiękniejszych plażach Europy. Dwie noce śpimy w Tawirze i pięć w Lagos. Będziemy podziwiać spektakularne, zapierające dech w piersiach klify, piękne, niezatłoczone plaże. Skały i wgłębienia można oglądać z góry lub z poziomu wody – na łódce lub kajaku. Białe domki, brukowane uliczki, malownicze miasteczka, pomarańczowo-żółte klify i turkusowa woda to nasz plan na wybrzeże.

Tawira to najpiękniejsze miasto wybrzeża, zobaczymy pozostałości mauretańskiego zamku, przespacerujemy się promenadą, albo popłyniemy promem na pobliską Ilha de Travira. Będąc później w Lagos pojedziemy na przylądek świetego Wincentego (najbardziej wysunięty na południowy zachód skrawek Europy); po drodze zaglądniemy do Sagresto wioska, która może poszczycić się tym, iż istniała tu założona przez samego Henryka Żeglarza; zaglądniemy też do Portimaõ, zwiedzimy starówkę i posiedzimy na podobno najpiękniejszej plaży Algarve Praia da Rocha.

A oprócz tego będziemy odpoczywać, śmiać się i rozsmakowywać się w portugalskiej kuchni i winie.

 

Lecimy liniami Wizzair z Katowic do Porto.Koszt na dzień 15.10.18 – 169zł.  Następnie pociągiem 1.07 jedziemy z Porto do Tawiry (30-50eur w zależności od tego kiedy kupimy bilety), z Tawiry do Lagos także przemieszczamy się pociągiem (10eur). Wracamy do Polski samolotem liniami wizzair 8.07 z Faro do Katowic. Koszt na dzień 15.10.18 60eur (50eur dla członków WDC).

Porto zwiedzamy pieszo, pomiędzy Porto, Tawirą i Lagos przemieszczamy się pociągam, na wybrzeżu na dwa dni wynajmujemy auta, żeby pozwiedzać ten piękny zakątek Europy.

Gdzie śpimy? W Porto tradycyjnie już w hostelu w centrum miasta (sala 8-osobowa), w Tawirze w centrum miasta w pokojach 2-osobowych, a w Lagos mamy wynajęte dwa apartamenty w odległości 5 minut spaceru od siebie. Oba są w ścisłym centrum Lagos i w bardzo bliskiej (300m) odległości od plaż. Apartamenty mają układ 2 sypialnie 2-osobowe plus 2-osobowa sofa w salonie. Wszystkie miejsca wykorzystujemy do spania. Możliwość wyboru miejsca według kolejności zgłoszeń.

 

Koszt 1690,00 zawiera

-noclegi w Porto, Tawirze i Lagos

-wynajęcie aut z pełnym ubezpieczeniem w Lagos na dwa dni

-projekt wyjazdu

 

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.