Na ten wyjazd mamy jeszcze 4 miejsca.

Nasza ostatnia wyprawa do Portugalii przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Zarówno ja jak i część uczestników kwietniowej wyprawy od dnia powrotu planujemy kolejny wyjazd. Tym razem zapraszam Was do magicznej Lizbony i na spektakularne, bajeczne i totalnie niesamowite wybrzeże Algarve.

Lecimy 9 września liniami Wizzair z Katowic do Lizbony. Bilety na ten moment 06.07 w świetnej cenie 229zł.

Wracać możemy na dwa sposoby. Osoby z centralnej Polski mogą wrócić samolotem Ryanair z Faro do Warszawy (wylot 17:45) 280zł, a osoby z południa mogą wrócić pociągiem z Faro do Lizbony i stamtąd lecieć o 21:30 do Katowic (519zł).

Dwa dni z naszego pobytu przeznaczamy na Lizbonę i cztery na wybrzeże Algarve, gdzie naszą bazą wypadową będzie Lagos.

W Lizbonie śpimy w hostelu w salach 4-6 osobowych. Na wybrzeżu mamy do dyspozycji apartament z 4 sypialniami 2-osobowymi i 2 rozkładanymi kanapami w salonie. W apartamencie kuchnia i dwie łazienki.

      

Lizbona to miasto inne niż wszystkie, to miejsce z duszą, pomimo, że być może biedne i zaniedbane to przyciąga jak magnes.

Co będziemy robić w tym pięknym miejscu? Pospacerujemy wąskimi uliczkami Alfamy, posmakujemy Ginja, sprawdzimy z którego miradouro widok na Lizbonę jest najlepszy, pójdziemy na kolację posłuchać fado, pojedziemy do Belem żeby zobaczyć piękny Klasztor Hieronimów, Pomnik Odkrywców i wieżę Belem. A na koniec zjemy najlepsze Pastais de Nata w mieście.

Z Lizbony na wybrzeże pojedziemy pociągiem. Czas przejazdu ok.4h, koszt 23EUR.

Będziemy podziwiać spektakularne, zapierające dech w piersiach klify, piękne, niezatłoczone plaże. Skały i wgłębienia można oglądać z góry lub z poziomu wody – na łódce lub kajaku. Białe domki, brukowane uliczki, malownicze miasteczka, pomarańczowo-żółte klify i turkusowa woda to nasz plan na wybrzeże Algarve.

W Lagos wypożyczymy sobie na 2 dni samochody, a kolejne dwa odpoczywamy na plażach w mieście.

Objedziemy sobie wtedy wybrzeże i zobaczymy:

Tawirę – Miejsce z bogatą historią, brukowanymi uliczkami, zabytkowym rzymskim mostem na rzece Gilao i wyjątkowym gotyckim kościołem. Warto odkryć ogród za ruinami zamku z VIII wieku. A jeśli wejdziemy na jego mury zobaczymy piękne widoki na miasto i okolice.

Przylądek Św. Wincentego – w średniowieczu uznawano za koniec świata. Dziś jest to najdalej na południowy-zachód wysunięty punkt Europy, w którym znajdziemy latarnię morską i…masę turystów. Można tu zrobić piękne zdjęcia klifów.

Twierdza w Sagres znajduje się kilka kilometrów dalej. Niegdyś miała strzec bezpieczeństwa miasta Sagres, dziś przyciąga turystów, stanowiąc doskonały punkt widokowy na Przylądek Św. Wincentego. Ponadto na jej terenie znajduje się Róża Wiatrów o średnicy ponad 40 metrów.

Zwiedzimy trzy, a może nawet cztery przepiękne plaże: praia da Marinha, Bordeira, Benagil i Ariffana

Zaglądniemy tez do Carvoeiro i przejdziemy się ścieżką poprowadzoną z niego wzdłuż wybrzeża.

 

W Lizbonie zwiedzamy pieszo, ewentualnie korzystamy z tramwajów. Na wybrzeżu korzystamy z komunikacji autobusowej i kolejowej.

 

Koszt: 1290,00 obejmuje wszystkie noclegi na trasie, polskojęzycznego przewodnika w Lizbonie (4h), wynajęcie aut z pełnym ubezpieczeniem na wybrzeżu.

Cena nie zawiera opłat za przejazdy komunikacją autobusową, pociągową,benzyny i parkingów.

Bilety samolotowe kupujemy we własnym zakresie. W razie jakichkolwiek problemów chętnie pomogę.

Żeby nasz objazd samochodami po wybrzeżu doszedł do skutku potrzebny będzie jeden dodatkowy kierowca. Chętni proszeni o zgłoszenie tego przy rezerwacji miejsca na wyjazd 🙂

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.