Neapol to miasto z burzliwą historią i wspaniałymi dziełami sztuki, nad którym czuwa Wezuwiusz – jedyny czynny wulkan na europejskim lądzie. To miasto, gdzie narodziła się pizza i gdzie życie płynie wolniej, jak to na południu bywa. To miasto z jedną z największych starówek w Europie wybudowane u stóp Wezuwiusza, do którego warto się udać, żeby złapać trochę promieni słońca.

Loty dostępne na stronie wizzair. Z Katowic na dzień dzisiejszy tj.06.09.2023 ceny zaczynają się od 230zł.

RAMOWY PROGRAM

Neapol-Catsel Nouvo, Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, Galeria Umebrto I, Katedra Dumo di San Gennaro, zamek Sant Elmo.

15.10

Transfer do hotelu/apartamentu (koszt 5-6eur w jedna stronę) , złożenie bagażu i wyjście na zwiedzanie Neapolu i kolację w jednej z kultowych knajpek neapolitańskich. Co prawda w tych najlepszych trzeba zawsze poczekać, ale warto.

16.10

Szybkie włoskie śniadanie i spacer w kierunku przystani. Tu kupujemy bilety na prom (koszt ok 40eur w dwie strony) i płyniemy w kierunku niesamowitej Procidy. Procida ma niespełna 4 km kwadratowe, a cechą charakterystyczną są pastelowe kamieniczki z XVIII wieku. To jedno z tych miejsc, które pozostają w naszej pamięci na długo. Po pysznym lunchu zjedzonym w porcie wrócimy do Neapolu i przechodząc wzdłuż promenady zobaczymy zamek dell’Ovo i zamek Nuovo, miniemy zamek królewski, zaglądniemy do Galerii Umebtro i wylądujemy w którejś pizzerii na kolację.

17.10

Lot mamy dopiero o 15, a lotnisko jest oddalone tylko o 5km, po tradycyjnym włoskim śniadaniu zdążymy jeszcze udać się na spacer do zamku Sant Elmo. Il Castello Sant’Elmo jest średniowiecznym zamkiem, dziś przekształconym w muzeum., znajduje się na najwyższy wzniesieniu w Neapolu, wzgórzu Vomero, tuż nad historycznym centrum miasta, skąd widać przepiękną panoramę całego miasta oraz Wezuwiusza w tle.

Śpimy w apartamencie z tarasem na dachu, w samym centrum Neapolu, w pobliżu katedry Duomo. W apartamencie mamy jeszcze 1-2 miejsca damskie. Istnieje możliwość domówienia kolejnych apartamentów 2-3 osobowych w odległości 200-300metrów, za dopłatą 20eur.

 

Cena 160eur zawiera:

  • noclegi w centrum Neapolu (apartament 2 sypialnie, 4 łózka pojedyncze i 2 podwójne)
  • koordynacje wyjazdu na miejscu
  • składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
  • gwarancję ubezpieczeniową Biura GT 177/2023 na kwote 421056pln

Cena nie zawiera

  • transportu do miejsca rozpoczęcia imprezy turystycznej oraz powrotu tzn. biletów lotniczych
  • wydatków własnych
  • biletów wstępu

Osoby pojedyncze dokwaterowujemy do pokojów. Pokoje/apartamenty 1-osobowe dostępne za dopłatą 80eur.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.