Neapol, cytrynowe Sorrento i niesamowita Procida 10-13 maj 2019

Maj w Polsce bywa różny, raz ciepły, raz zimny za to Włochy w tym czasie to już pełnia lata. Można więc nie tylko zwiedzać, dobrze jeść i pić, ale też kąpać się w turkusowych wodach Morza Tyrreńskiego. Bilety samolotowe są dostępne w świetnym terminie piątek – poniedziałek. Wystarczy jeden dzień urlopu i można spędzić z nami szalony weekend we włoskiej Kampanii. Jej serce Neapol to kwintesencja życia na południu. To miasto które się kocha albo nienawidzi. To miasto, które wciąga i uwodzi. Takiej atmosfery nie ma w innych miastach Europy. No i ich system kolejkowy. Pamiętam wciąż moja próbę zjedzenia najlepszej pizzy w mieście. Pod restauracją rozgadany tłum. Ciężko stwierdzić według jakiego systemu kelner zaprasza kolejne grupy do środka. A jednak już po 40 minutach 😉 jesteśmy w środku i wybieramy pizzę. W menu są aż dwie. Ale za to jakie…

Neapol to miasto z temperamentem, żywy organizm. Dominują sypiące się kamienice, kapliczki, harmider. W niczym to nie przypomina innych “poukładanych” miast Europy.

Lecimy liniami wizzair z Katowic. wylot 19:15 w piątek, powrót 21:55 z Neapolu w poniedziałek. Cena biletów na dzień 27.03 – 460zł w dwie strony.

Można też lecieć z Wrocławia ryanairem – wylot 14:25 i powrót z Neapolu 16:30. Cena na dzień 27.03 330zł

albo z Warszawy wizzair 430zł. Uwaga: samolot z Warszawy wylatuje w piątek rano, więc dwa dni urlopu będą potrzebne.

Bilety kupujemy samodzielnie, w razie problemów chętnie pomogę.

Na miejscu mamy całe dwa dni plus po kilka godzin w dniu przyjazdu i odjazdu.

W sobotę z samego rana pojedziemy więc promem na wyspę Procida.

Czy widzicie jak tam jest pięknie? Musimy tam być.

 

Po powrocie pospacerujemy jeszcze po uliczkach Neapolu. No i koniecznie musimy spróbować najlepszej neapolitańskiej pizzy. Wybieracie tą polecaną przez Julie Roberts czy tą która smakowała Bilowi Clintonowi? Pizzeria Da Michelle i Di Mateo wciąż walczą o palmę pierwszeństwa.

 

Niedziela to czas na Sorrento. Miasto cytryn położone tuż naprzeciwko Wezuwiusza samo w sobie jest niezwykle urokliwe, a dodatkowo ma jedną z najpiękniejszych plaż. W maju zarówno temperatura powietrza jak i wody może pozwolić nam już na kąpiele w tej lazurowej wodzie.

Opcjonalnie dzień w Sorrento można zamienić na dzień poświęcony na zwiedzanie Pompejów i Wezuwiusza.

Śpimy w apartamencie w centrum Neapolu. Apartament jest zupełnie w centrum miasta, boczna ulicy via Toledo. Apartament składa się z dwóch sypialni, kuchnio – salonu. Do dyspozycji mamy dwa podwójne łózka, jedno piętrowe i 2 sofy rozkładane. Apartament nie jest wielki, ale jest w centrum i ma miejsce w kuchni gdzie można wieczorem usiąść i napić się wina 🙂

W cenę wyjazdu wliczyłam też koszt promów w obie strony na Procidę i przejazdy kolejką Circumvesuviana do i z Sorrento. Koszt całości: 759zł

*promy na Procidę są drogie. Gdyby ktoś chciał zrezygnować z zobaczenia tego miejsca to koszt obniża się o 160zł i wynosi 599zł.

 

Śniadania jemy we własnym zakresie, albo kupimy coś wspólnie, albo wypijemy na rogu kawę i zagryziemy włoskim cornetto. Obiadokolacje będziemy jeść gdzieś na mieście wyszukując lokale, w których jadają miejscowi.

Na tą wyprawę mamy tylko 8 miejsc.

 

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.