Propozycja wyjazdu – chcesz indywidualny projekt napisany pod konkretny termin, napisz do nas!

Loty – koszt ok 2700. Każdy kupuje bilet samolotowy indywidualnie.

 

Dzień pierwszy Cancun – karaibski luksus

Jego nazwa w języku Majów oznacza naczynie pełne złota. Jest to bardzo młode miasto, wybudowane w latach sześćdziesiątych XX wieku, które wcześniej było wioską rybacką. Władze Meksyku postanowiły stworzyć alternatywę miejscowości wypoczynkowej dla bardzo popularnego wówczas Acapulco.

Dzień drugi trasa do Chiquila2h/140km

Rejs na wyspę Holbox (klikając w zdjęcie poniżej można przeczytać moje pierwsze wrażenia z pobytu w tym cudownym miejscu)

Zaczniemy naprawdę od rajskiej miejscówki: uznana za ukryty skarb Meksyku. Nieczęsto docierają tu turyści, a już na pewno nie masowa turystyka. Holbox, oaza ciszy i spokoju, jest częścią rezerwatu przyrody Yum Balam. Od lądu oddzielona jest zalewem Yalahau, w którym żyją flamingi i pelikany. Ulice wyspy to piaszczyste ścieżki, typowe dla wysp karaibskich, hamaki rozwieszone między palmami, pastelowe domy, świetna kuchnia z owocami morza, fantastyczne drinki, sztuka uliczna. Zostaniemy tu na 3 noce.

 

Dzień trzeci trasa do Rio Lagartos 200km-3h, plus 20km, 0,5h

Trasa do Las Colorados czyli różowych jezior. Ważne, żeby dotrzeć tu do 12-14, wtedy odcienie wody są najpiękniejsze.

Rio Lagartos czyli czas na różowe jezioro, różowe flamingi i krokodyle. Po drodze z Chiquila możemy zaglądnąć do jednej z cenot Palomitas albo Hubiku.

Dzień czwarty – trasa 110km-1,5h,

Po wczesno porannym rejsie w poszukiwaniu różowych flamingów przenosimy się do Valladolid (2 noclegi)

Valladolid, klimatycznego miasto, które zachowało tradycje Majów. Wiele kobiet nosi tradycyjne majańskie huipil – białe bawełniane bluzki lub sukienki ozdobione jasnym, kwiecistym haftem. Są one sprzedawane w miejscach takich jak Mercado de Artesanias przy Parque Principal. W okolicy znajdziemy najciekawsze stanowiska archeologiczne i cenoty.

Chichen Itza Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych stanowisk archeologicznych w Meksyku (UNESCO, w 2007 wpisane na listę 7 Nowych Cudów Świata).  Wyjątkowe połączenie architektury Majów i Tolteków. W wielkim kompleksie archeologicznym zobaczymy m.in. Piramidę Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne, boisko do gry w pelotę, Świątynia Tysiąca Kolumn, Świątynia Jaguara, Świątynia Wojowników, Świętą Studnię.

Więcej zdjęć zobaczysz klikając na zdjęcie:

Cenoty to naturalne studnie krasowe utworzone w skale wapiennej. Były niezwykle ważne dla Majów, nie tylko zapewniały całoroczny dostęp do świeżej wody, ale zostały osadzone w systemie wierzeń religijnych. Cenoty były bramą do Xibalby, czyli świata podziemnego boga deszczu, Chaaca.

A jak my bawiliśmy się w cenotach widać tutaj: https://tiny.pl/9gg4b

Dzień piąty trasa do Uxmal 3h 240km

Uxmal zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów. W przeciwieństwie do innych miast Majów na Jukatanie, Uxmal został zbudowany na pagórkowatym terenie. Zobaczymy m.in. górującą nad całym miastem Piramidę Wróża, Klasztor Mniszek, boisko do gry w pelote, Pałac Gubernatora, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę

Zobaczcie jak tam pięknie: https://www.facebook.com/agnieszka.aju/posts/4043041295726272

12,11 trasa do Campeche, 160km-2h

Po drodze wizyta w Pomuch

Pomuch – Miasto w Meksyku słynące z cmentarza, na którym przetrzymywane są kości zmarłych. Raz w roku w 2 listopada tuż przed Świętem Zmarłych, odbywa się ich coroczne czyszczenie przez najbliższą rodzinę.

Miejsce jest przejmujące, przerażające, ale i ciekawe na swój sposób. Miasteczko za to jest na wskroś meksykańskie i uważam, że warto tam zaglądnąć. A to co ja tam widziałam pokazałam tutaj: https://www.facebook.com/ProjektPodroze/posts/1317880178596831

San Francisco de Campeche – stolicy stanu. Miasto znajduje się nad brzegiem Zatoki Meksykańskiej i jest jedynym w całym kraju miastem-twierdzą, stanowiąc w ten sposób jedno z najpiękniejszych miast Ameryki Łacińskiej. Dzięki doskonale zachowanym murom i wzniesionym tam budowlom miasto zostało uznane przez UNESCO za dziedzictwo kulturowe ludzkości.

Moim zdaniem to jedno z najładniejszych miasteczek na trasie. Kolory zachwycają: https://www.facebook.com/ProjektPodroze/posts/1317286355322880

Dzien szósty droga do Tulum 6h 470km (2 noclegi)

Zwiedzanie jedynej zachowanej morskiej fortecy Majów, położonej na klifie z przepięknym widokiem na turkusowe Morze Karaibskie . Zwiedzimy Świątynie Fresków, Świątynie Wiatru, Świątynię Zstępującego Boga, wieże strażniczą El Castillo oraz domy mieszkalne prekolumbijskich Majów. Możliwość kąpieli w morzu oraz odpoczynek na rajskiej plaży przy samych ruinach.

Dzień siódmy przejazd do Cancun i rejs na Isla de Mujeres (2 noclegi na wyspie)

Wyspa w czasach prekolumbijskich należała do jukatańskiego państewka Majów o nazwie Ekab. Czcili oni wtedy boginię Ixchel – patronkę kobiet, boginię płodności, narodzin i medycyny. Kiedy Hiszpanie przybyli tu w XVI wieku i znaleźli unikalne, gliniane figurki kobiet, nazwali ją Isla Mujeres czyli Wyspa Kobiet. Do dzisiaj na południowym krańcu wyspy (Punta Sur) znajduje się Park Narodowy, posąg przedstawiający Ixchel oraz ruiny Majów. Jest to także najbardziej wysunięty punkt całego Meksyku, więc początek dnia Majów rozpoczynał się właśnie tutaj. Isla Mujeres to również miejsce wylęgu dla gigantycznych żółwi morskich, które składają jaja na plażach wyspy od maja do września.

A na wyspie będziemy nie tylko wylegiwać się na plaży. Na pewno wybierzemy się na wycieczkę do podwodnego muzeum Muso połączoną ze snorkowaniem. Więcej o tej przygodzie możecie poczytać i zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/agnieszka.aju/posts/4060338980663170

 

Prognozowane koszty: 980$ zawierają:

Noclegi na trasie: W Canucn, Rio Lagartos, Valladolid, Uxmal, Tulum – pokoje 2-3 osobowe ze śniadaniem, Holbox – hostel ze śniadaniem, Campeche i Isla Mujeres – pokoje 2-3 osobowe

Auto z pełnym ubezpieczeniem, opłatami za benzynę i autostrady i kierowcą

Dodatkowe koszty: obiadokolacje 300$ i wycieczki: muzeum Muso, snorkowanie z żółwiami w Akumal, rejs po różowym jeziorze Rio Lagartos, wstępy do cenot 250$

Kontakt:
+48 604 778 280

 

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.