18-25 września 2023 Maroko kraina pełna orientu

Maroko to kraj kontrastów, z jednej strony oblany wodami Morza Śródziemnego, z drugiej Oceanem Atlantyckim, poprzecinany górami Atlas i Rif. To kraj wielu kolorów, smaków, aromatów i stref klimatycznych. Żeby to poczuć trzeba polecieć, zanurzyć nogę w oceanie, spędzić noc na rozgrzanym piasku pustyni i zjeść tagine na chyba najsłynniejszym placu na świecie Jemaa el-Fna.

Loty każdy kupuje we własnym zakresie. Bezpośrednio lata ryanair z Krakowa, ale ceny lotów we wrześniu sięgają 1500zł. Warto więc poszukać lotów z przesiadką, i tutaj z różnych miast w Polsce, można spokojnie znaleźć bilety w dwie strony za ok.900zł.

18.09

przylot do Marrakeszu (lub poranny przylot do Essouiry lub Agadiru i transfer we własnym zakresie do Marrakeszu)

Nocleg w riadzie w centrum miasta. Pokoje 2-3 osobowe.

19.09

Marrakesz określany mianem Perły Południa, to bez wątpienia obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Maroka. To położone w samym sercu kraju, niesamowicie gwarne i żywiołowe miasto z ośnieżonymi szczytami gór Atlasu w tle. Eksplodujący kolorami i zapachami Marrakesz, pełen jest barwnych straganów, pięknych meczetów i ich strzelistych minaretów. W jego murach kryją się liczne arcydzieła architektury, wzniesione z wielkim kunsztem i bogato zdobione arabskim rękodziełem. Marrakesz z pewnością Was oczaruje!

20.09

Wczesna pobudka i wyjazd przez góry Atlas do Ait Ben Haddou, jednej z najbardziej znanych kasb, wpisanej na listę dziedzictwa Unesco. To tutaj kręcone były sceny do Gladiatora, Jezusa z Nazaretu. Po lunchu pojedziemy do bram pustyni czyli do miasta Ouarzazate, a potem do wąwozu Dades gdzie zostaniemy na noc. Oszałamiające wrażenie robi tutaj połączenie ciemnopomarańczowych skał kontrastujących z roślinnością wzdłuż rzeki. Dolina Dades często nazywana jest również “Doliną Róż”, gdyż na okolicznych plantacjach zakwitają róże damasceńskie, które wypełniają dolinę charakterystycznym zapachem.

21.09

Przejedziemy przez wawóz Dades i Todra, i po południu dotrzemy do podnóża Merzougi, gdzie będą czekały na nas wielbłądy, aby zabrać nas do osady berberyjskiej na noc. Merzouga – tu imponujące wydmy osiągają wysokość 150 m i ciągną się na długości 20 km. To idealne miejsce dla osób poszukujących niezapomnianych wrażeń. Można tu bowiem spróbować sandboardingu, przemierzyć na wielbłądach rozgrzane piaski pustyni czy też spędzić noc w tradycyjnej berberyjskiej osadzie. Noc w namiotach.

22.09

wschód słońca na wydmach, przejażdzki na wielbłądach i powrót przez doliny do Marrakeszu

23.09

Wycieczka do wodospadów Ouzoud

Po drodze można podziwiać tradycyjne miasta i typowe berberyjskie wioski Wielkiego Atlasu. Wodospady Ouzoud to 600-metrowe cuda natury Maroka, poczujesz piękno górskiego otoczenia, jezior, wzgórz! Okoliczne krajobrazy oferują czerwone klify, oleandry i gołębie. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć kilka małp. Można się odświeżyć w krystalicznie czystej wodzie i skosztować jednej z typowych potraw regionu przed wspaniałą panoramą. Te 110-metrowe wodospady, najwyższe w Afryce Północnej, są inspirujące w swoim majestacie.

24.09

Wyjeżdżamy z Marrakeszu i udajemy się do Essaouiry, uroczej nadmorskiej miejscowości położonej 2 godziny na zachód od Marrakeszu. W drodze odwiedzimy kobiecą kooperatywę wytwarzającą olej arganowy. Warto tam kupić trochę tego „płynnego złota”. Essaouira to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas wyjazdu do Maroka. To urocze nadmorskie miasteczko mieniące się bielą i błękitem, które zachwyca malowniczą medyną z wąskimi, krętymi uliczkami, potężnymi fortyfikacjami miejskimi, a także klimatycznymi kafejkami i licznymi sklepikami z lokalnym marokańskim rękodziełem. Od wieków słynie z wyrafinowanego rzemiosła, szczególnie z cenionych na całym świecie wyrobów z drewna tui. Essaouira nazywana wietrznym miastem stała się mekką kitesurferów.

Ostatni nocleg w riadzie w Essouirze.

25.09

Wylot z Essouiry do wybranego portu lotniczego

Cena 620eur zawiera

 • 4 noce w hotelu w Marrakeszu ze śniadaniem
 • 1 nocleg w Essouirze
 • całodniowa wycieczka do wodospadów Ouzoud
 • 2 noclegi podczas wyjazdu na pustynię
 • 2 śniadania i kolacje podczas wyjazdu na pustynię
 • transfer powrotny na lotnisko
 • całodzienna wycieczka  do Essouiry
 • przewodnika po Ait Ben Haddou
 • przewodnika po Marrakeszu
 • ubezpieczenie TU Europa KL 30tys  €, nnw 3tys €, ratownictwo 5tys €, bagaż 300 €
 • składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • gwarancję ubezpieczeniową Biura GT 177/2023 na kwotę 421056pln

Cena nie zawiera

 • transportu do miejsca rozpoczęcia imprezy turystycznej oraz powrotu tzn. biletów lotniczych
 • wydatków własnych
 • posiłków innych niż wymienione
 • biletów wstępu

Wycieczka się odbędzie przy minimum 12 osobach w grupie.

 

 

 

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

 

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilneg