4-11 luty 2023   Maroko kraina pełna orientu

Maroko to kraj kontrastów, z jednej strony oblany wodami Morza Śródziemnego, z drugiej Oceanem Atlantyckim, poprzecinany górami Atlas i Rif. To kraj wielu kolorów, smaków, aromatów i stref klimatycznych. Żeby to poczuć trzeba polecieć, zanurzyć nogę w oceanie, spędzić noc na rozgrzanym piasku pustyni i zjeść tagine na chyba najsłynniejszym placu na świecie Jemaa el-Fna.

Loty każdy kupuje we własnym zakresie. Można w dobrej cenie ok 500zł kupić loty z przesiadką linia ryaniar. Dostępne sa loty z Krakowa i z Warszawy. Wracamy z Essouiry. Lot o 11.45 do Londynu Stansed (cen ana dzień 19.11 – 100zł) i stamtąd już do wybranego miejsca w Polsce. Są loty do Katowic -205zł, do Krakowa 265 , do Wrocławia 180zł, do Warszawy 175zł.

4 luty

wylot z Polski, przylot do Marrakeszu i transfer do hotelu w Marrakeszu

Pokoje 2-3 osobowe.

5.luty

śniadanie i zwiedzanie Marrakeszu

Marrakesz określany mianem Perły Południa, to bez wątpienia obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Maroka. To położone w samym sercu kraju, niesamowicie gwarne i żywiołowe miasto z ośnieżonymi szczytami gór Atlasu w tle. Eksplodujący kolorami i zapachami Marrakesz, pełen jest barwnych straganów, pięknych meczetów i ich strzelistych minaretów. W jego murach kryją się liczne arcydzieła architektury, wzniesione z wielkim kunsztem i bogato zdobione arabskim rękodziełem. Marrakesz z pewnością Was oczaruje!

6 luty

Wczesna pobudka i wyjazd przez góry Atlas do Ait Ben Haddou, jednej z najbardziej znanych kasb, wpisanej na listę dziedzictwa Unesco. To tutaj kręcone były sceny do Gladiatora, Jezusa z Nazaretu. Po lunchu pojedziemy do bram pustyni czyli do miasta Ouarzazate, a potem do wąwozu Dades gdzie zostaniemy na noc. Oszałamiające wrażenie robi tutaj połączenie ciemnopomarańczowych skał kontrastujących z roślinnością wzdłuż rzeki. Dolina Dades często nazywana jest również “Doliną Róż”, gdyż na okolicznych plantacjach zakwitają róże damasceńskie, które wypełniają dolinę charakterystycznym zapachem.

7 luty

Przejedziemy przez wawóz Dades i Todra, i po południu dotrzemy do podnóża Merzougi, gdzie będą czekały na nas wielbłądy, aby zabrać nas do osady berberyjskiej na noc. Merzouga – tu imponujące wydmy osiągają wysokość 150 m i ciągną się na długości 20 km. To idealne miejsce dla osób poszukujących niezapomnianych wrażeń. Można tu bowiem spróbować sandboardingu, przemierzyć na wielbłądach rozgrzane piaski pustyni czy też spędzić noc w tradycyjnej berberyjskiej osadzie. Noc w namiotach.

8 luty

wschód słońca na wydmach, przejażdżki na wielbłądach i powrót przez doliny do Marrakeszu

9 luty

Wycieczka do Imil

Region tradycyjnie od wielu lat zwany przez Berberów domem. Pierwszy przystanek to Tahanaoute. Odwiedzimy spółdzielnię, w której berberyjskie kobiety produkują olej arganowy i zjemy tradycyjne śniadanie Berberów. Później przejedziemy do doliny Imil i będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt Afryki Północnej Jebel Toubkal. Mały trekking przez wioskę Asni.

10 luty

Wyjeżdżamy z Marrakeszu i udajemy się do Essaouiry, uroczej nadmorskiej miejscowości położonej 2 godziny na zachód od Marrakeszu. W drodze odwiedzimy kobiecą kooperatywę wytwarzającą olej arganowy. Warto tam kupić trochę tego „płynnego złota”. Essaouira to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas wyjazdu do Maroka. To urocze nadmorskie miasteczko mieniące się bielą i błękitem, które zachwyca malowniczą medyną z wąskimi, krętymi uliczkami, potężnymi fortyfikacjami miejskimi, a także klimatycznymi kafejkami i licznymi sklepikami z lokalnym marokańskim rękodziełem. Od wieków słynie z wyrafinowanego rzemiosła, szczególnie z cenionych na całym świecie wyrobów z drewna tui. Essaouira nazywana wietrznym miastem stała się mekką kitesurferów.

Ostatni nocleg w riadzie w Essouirze.

11 luty

Wylot z Essouiry do wybranego portu lotniczego

Cena 670eur zawiera

 • 6 noclegów w hotelach ze śniadaniem
 • całodniowa wycieczka do Imil z obiadem
 • nocleg w namiotach podczas wyjazdu na pustynię
 • 2 śniadania i kolacje podczas wyjazdu na pustynię
 • 3 obiady podczas wyjazdu na pustynię
 • transfer powrotny na lotnisko
 • przewodnika po Ait Ben Haddou
 • ubezpieczenie TU Europa KL 30tys  €, nnw 3tys €, ratownictwo 5tys €, bagaż 300 €
 • składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • gwarancję ubezpieczeniową Biura GT 177/2023 na kwotę 421056pln

Cena nie zawiera

 • transportu do miejsca rozpoczęcia imprezy turystycznej oraz powrotu tzn. biletów lotniczych
 • wydatków własnych
 • posiłków innych niż wymienione ( ok. 6 posiłków: koszt ok 10eur jeden)
 • biletów wstępu

Wycieczka się odbędzie przy minimum 12 osobach w grupie.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

 

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilneg