Długi weekend majowy we Lwowie 🙂

To miasto do którego się wraca, jest zupełnie inne latem i zimą. Zawsze zachwyca pomysłowością, nigdzie na świecie nie widziałam tak różnorodnych i ciekaw knajpek i kawiarni jak tam. I ciągle jeszcze powstają nowe.

Na miejscu będziemy zwiedzać to klimatyczne miasto w spokojnym rytmie knajp i restauracji. Wyjdziemy na punkt widokowy Wysoki Zamek i spojrzymy na miasto z góry.

Lwów to miasto, które może poszczycić się tym, że znajduje się w nim ponad 50% wszystkich zabytków Ukrainy. Oczywiście najbardziej popularne wśród turystów jest Stare Miasto wpisane na listę UNESCO.

Lwowski Rynek otoczony jest 44 pięknymi kamienicami reprezentującymi różne style architektoniczne. Świadczą one o długiej i różnorodnej historii miasta, bogactwie, pochodzącym głównie z handlu i podatków oraz jego wielokulturowości. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują: renesansowa kamienica Bandinellich, klasyczne renesansowe Włoskie Podwórko czyli dziedziniec-patio z piętrowymi krużgankami, Kamienica Królewska a także rzucająca się w oczy Czarna Kamienica – zbudowana została z ciemnego piaskowca i zdobiona białymi rzeźbami. Lwów to także wspaniałe restauracje, niepowtarzalne wnętrza lokali, bijące ciepłem i doskonałą atmosferą. Lwów to ślady polskiej kultury i sztuki.

Dwa przedpołudnia spędzimy z polskojęzycznym przewodnikiem i pospacerujemy dzielnicami nieznanymi dla turystów. Będziemy uczestniczyć w dwóch wycieczkach pełnych skrajnych emocji. Raz będzie to „elegancki” a raz „brzydki” Lwów.
Kolejnego dnia marszrutką udamy się na podbój miasta relaksu samego Jana III Sobieskiego czyli do Żółkwi. Lwów zapewne w długi weekend będzie gwarny więc każdy z nas doceni kilka godzin spędzonych wręcz w sennym klimacie Żółkwi.

Jak tylko pojawi się na stronach Opery Lwowskiej repertuar to wybierzemy jeden ze spektakli z repertuaru. Najtańsze bilety można kupić już od 150uah czyli 25zł, a przy okazji będziemy mięli niepowtarzalną okazję zwiedzenia przepięknej Opery. A po spektaklu spróbujemy zakulisowego życia, wejdziemy w podziemia Opery, przejdziemy przez rzekę i wypijemy jeden z niesamowitych koktajli podawanych tylko tam.

Posiłki będziemy jadać w różnorakich lokalach we Lwowie. Na pewno odwiedzimy i chociaż jedno śniadanie zjemy u słynnych Baczewskich, wypijemy piwo w Teatrze Piwa Prava i zakończymy wiśnióweczką w którejś z Pijanych Wiśni.

Transport: Najlepiej lecieć do Lwowa w okresie wyjazdów majówkowych samolotem. Są w tym terminie dostępne połączenia z Katowic i Wrocławia liniami Wizzair i z Warszawy, Krakowa i Poznania liniami Ryanair. Ceny biletów się zmieniają, ale spokojnie mozna znależć połączenie za 250-300zł w dwie strony.

Ze Lwowa można też wracać pociągiem. Cena na pociąg nocny sypialny do Wrocławia to 130zł. Można też dojechać pociągiem lub samochodem do Przemyśla i stamtąd pociągiem relacji Przemyśl-Lwów. Koszt przejazdu w dwie strony z Przemyśla nie przekroczy 80zł.

Podczas długiego weekendu nie polecam powrotu autobusem lub autem. Czas oczekiwania na granicy w tym czasie to kilka godzin minimum.

Bilety samolotowe kupujemy samodzielnie, ale oczywiście w razie problemów chętnie pomogę.

 

 

Śpimy w dobrym hostelu w ścisłym centrum miasta. Zarezerwowałam nam jedną salę 10-osobową i 4 pokoje 2-osobowe.

 

W sumie mamy 18 miejsc noclegowych.

Koszt noclegu w pokoju 2-osobowym 530zł

Koszt noclegu w pokoju 10-osobowym 430zł

 

Jeśli ktoś chciałby dostać ode mnie gotowy przewodnik na zwiedzanie Lwowa i okolic przez te kilka dni, niech się odezwie. Chętnie przygotuje. Koszt 50zł

 

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.