market research scope ecological succession frederick jackson turner frontier thesis text career goals application essay owl essay writing

Majówka nad Gardą ze zwiedzaniem Wenecji
Przedłużony weekend nad jeziorem Garda to okazja to poznania Włoch od strony magicznej prowincji, przesiąkniętej alpejskim klimatem. Niemal każda miejscowość jest tutaj osobną architektoniczną perełką, wartą odwiedzenia.
Co my wrzucamy w tym roku w plan:
– podczas wyprawy dookoła brzegów Gardy poznamy średniowieczne (i krwawe!) tajemnice rycerzy zamieszkujących komnaty zamku Sirmione, który wzniesiono na małym, odizolowanym półwyspie w południowej części jeziora.
– spędzimy dzień w Giardino Sigurta Park, ogrodzie botanicznym uznawanym za najpiękniejszy we Włoszech i drugi w Europie. W parku można wypożyczyć rowery i w ten sposób go zwiedzać.
– pojedziemy na drugi brzeg jeziora, wypożyczymy rowery i przejedziemy się słynną ciclopista del Garda. Ścieżka jest wręcz zawieszona nad tafla jeziora.
– będziemy zwiedzać małe fantastyczne miasteczka, otoczone bujną roślinnością śródziemnomorską – palmami, oliwkami, cyprysami, oleandrami i winoroślami. Między innym Malcesine, średniowieczna zabudowa, wąskie uliczki i obrotowa kolejka, którą można wyjechać na Monte Baldo i z wysokości 1750 m np.m. podziwiać całe jezioro.
– pojedziemy do Werony, miasta Julii. Co prawda ta prawdziwa wcale tam nie mieszkała, ale miasto otoczone z trzech stron wodą ma dużo uroku.

– Garda to tez góry! Nie tylko śródziemnomorskie miasteczka, nie tylko urokliwe deptaki i spokojna tafla jeziora. Tutaj są góry i skałki. Nie zapomnijcie więc spakować butów trekkingowych. Bo w tak pięknym miejscu nie odmówimy sobie pieszych wycieczek na pewno.
– chętni mogą też wypożyczyć na miejscu sprzęt i spróbować pierwszych łatwych ferrat w masywie Arco lub umówić się z przewodnikiem i przejść trudniejszymi drogami. Tu możecie sprawdzić możliwości i ceny www.mmove.net
I to wcale nie koniec atrakcji, w drodze powrotnej zatrzymamy się w Wenecji, mieście które niemal każdy chciałby zobaczyć raz w życiu. To prawdziwy cud, który po prostu trzeba zobaczyć. Bogato zdobione zabytkowe budynki ukryte są pomiędzy malowniczymi kanałami, a promienie słońca tworzą wspaniałe refleksy na wodzie…

A oprócz tego będziemy podziwiać piękne widoki, wygrzewać się na słońcu i smakować pyszne włoskie potrawy no i trunki.

Jak dojedziemy: samochodami osobowymi z Polski. Jak zwykle będę kontaktować ze sobą osoby zainteresowane wspólnym dojazdem. Miejsc jest 12, więc potrzebne nam będą trzy samochody. Kierowcy, którzy zdecydują się jechać swoim samochodem płacą 150zł mniej za wyjazd. Poszukujemy spokojnych, bezpiecznych kierowców. Wszystkie koszty przejazdu (benzyna, opłaty drogowe) są rozliczane na wszystkie osoby w aucie (czyli 4).
Planowany wyjazd 28.04 ok. 6:00 z południa Polski. Wyjazd jest w niedzielę, także osoby z dłuższym dojazdem mogą w sobotę przejechać na południe i przenocować, a potem rano do nas dołączyć. Jedziemy na miejsce wszyscy razem.

Gdzie śpimy: 5 noclegów mamy nad jeziorem Garda, w miejscowości Peschiera, pełnej restauracji, kafejek i barów. Tu mamy do dyspozycji dwa bungalowy, każdy z 3 sypialniami. Dwa noclegi mamy na campingu pod Wenecją. Tam mamy do dyspozycji 4 mobile homy 3-osobowe.

Koszt: 890zł zawiera
– 5 noclegów nad Gardą i 2 w pobliżu Wenecji
– projekt wyjazdu
– ubezpieczenie podróżne Allianz

Zaliczka 200zł – gwarantuje rezerwację miejsca.
Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl
Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.
Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.