Madera, wyspa wiecznej wiosny to najpiękniejsza wyspa jaką widziałam, idealna dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Na każdym kroku czekają na Was przepiękne widoki, wybijające się wysoko z wody klify oraz pełne intensywnej zieleni doliny. Madera to jeden z najwyższych na świecie wulkanów, sama wyspa to tylko niewielka część formacji wulkanicznej, większość znajduje się pod wodami Oceanu Atlantyckiego.

Na miejscu wypożyczamy auta i będziemy jeździć i podziwiać najpiękniejsze miejsca na wyspie.  Loty każdy kupuje samodzielnie, w razie problemów chętnie pomogę.

Loty 1-5 września Katowice Funchal – 1168pln

Plan wyjazdu:

1 września

przylot, wynajęcie auta, transfer do apartamentu/hotelu

2 września

Zaczniemy od absolutnego hitu wspaniałej, malowniczej i widowiskowej trasy na półwyspie São Lourenço. Całość (w obie strony) zajmuje 4-5h (z przerwami na kawę i fotografowanie). Jest to dość prosty trekking. Wracając zrobimy sobie przystanek na kąpiel. Piaszczysty brzeg Machico, położony na wschodnim wybrzeżu Madery, to jedna z pereł Portugalii. Przyciąga turystów drobnym, złotym piaskiem, brakiem silnych strumieni, przepięknym górskim krajobrazem i rozwiniętą infrastrukturą. Zakończymy dzień na punkcie widokowym Garaju, gdzie w 1927 wybudowany 15-metrowy pomnik Christo Rei.

 

3 września

Kolejny dzień to całkowita zmiana krajobrazów. Wędrówki po lewadach Nova i do Moinho. Lewada jest to specjalny kanał służący transportowaniu wody na Maderze, z części północnej ku południowej. Kanały te, są wykute w zboczach górskich, a wzdłuż nich ciągną się ścieżki, którymi można maszerować. Oczywiście, nie przez całą długość, ale przez większość: z 2 500 km aż wzdłuż 1 500 km biegną szlaki piesze!

 

Wracając zatrzymamy się na kawę/kolację w rybackiej miejscowości Camara de Lobos, gdzie na tarasie jednej z kawiarni Winston Churchil malował zatokę. Następnie wyjedziemy na jeden z najwyższych klifów w Europie Cabo Girao i przejdziemy się po szklanym tarasie.

4 września

Dzień trzeci i znów zmiana klimatu. Wracamy w góry i zdobywamy najwyższe szczyty Pico Areeiro i Pico Ruivo. Grupa śmiałków taksówką rano wyjeżdża na  Pico Areeiro (koszt ok 40eur). Na szczycie znajduje się kilka budowli, a najbardziej charakterystyczna jest kulista antena Stacji Radarowej nr 4 Portugalskich Sił Powietrznych.  Szczyt znajduje się na samym środku wyspy. Stanowi punkt podziału pomiędzy trzema regionami: Camara de Lobos, Santana i Funchal. Tylko dwa szczyty na wyspie są od niego wyższe: Pico Ruivo (1861 m) i Pico das Torres (1851 m). Widoki jakie można z niego zobaczyć są niemal nieograniczone.  Chętni mogą przejść verradą PR1 łączącą dwa najwyższe szczyty na Maderze, to wspaniały spacer który obejmuje tunele i strome wspinaczki oraz zejścia, ze wspaniałym widokiem na szczyty gór. Reszta podjeżdża autem do Achada do Teixtera i stamtąd zdobywa najwyższy szczyt Pico Ruivo.  Wszyscy spotykamy się na szczycie, schodzimy razem i zjeżdżamy w dół. Następnie zatrzymamy się w miejscowości Santana gdzie zwiedzimy charakterystyczne dla Madery trójkątne domki kryte strzechą. A na koniec dnia zatrzymamy się na punkcie widokowym Giundaste.

5 września (wylot o 19.40, wiec mamy czas do 17.00)

Funchal jest stolicą Archipelagu Madery, jak przystało na największe miasto wyspy ma kilka atrakcji wartych odwiedzenia podczas wizyty w tym niezwykłym mieście. Niektóre z nich są unikalne na skalę świata. Warto zaglądnąć na targ Lavradores, chętni mogą wyjechać kolejką do Ogrodów Funchal i na wzgórze Monte i zjechać toboganem. Przejażdżka toboganem w słynnych koszach saneczkowych jest również jednym z najważniejszych punktów każdej wizyty w Monte i nie można tego zrobić nigdzie indziej na świecie. Sanie na wzgórzu zagościły w XIX wieku, aby ułatwić szybki transport osób podróżujących z Monte do centrum Funchal. Prowadzący (carreiros) wiklinowe sanie (wykonanymi z drewna i wikliny) kierują nimi za pomocą lin i tradycyjnych butów (Botas de Vilão) z gumowymi podeszwami. Trasa zjazdowa biegnie około 2 km przez strome ulice.

 

Wyprawa jest zaplanowana na 6 osób. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

 

Koszty zawierają:

  • 5 noclegów w pokojach dwu osobowych
  • przejazdy między miejscowościami wymienionymi w programie
  • koszt wypożyczenia auta niezbędnego do realizacji programu
  • parkingi i paliwo na całą trasę
  • ubezpieczenie całkowicie znoszące odpowiedzialność z tytułu uszkodzenia samochodu i od skutków kradzieży samochodu
  • koordynacja wyjazdu na miejscu

Dodatkowe koszty:

  • wydatki własne: kolejka w Funchal-około 70zł,  bilet do ogrodu botanicznego 55zł

Opcje cenowe:

– z noclegiem w basic hotelu/apartamentach w Funchal 2900pln,  (+loty)

– w hotelu 3*Imperatriz – 3300pln (+loty) (śniadanie kontynentalne, widok na ulicę)

– w hotelu 5*Melia – 3600pln (+loty) (bufet śniadaniowy w cenie, boczny widok na morze)

 

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Dane organizatora turystyki: Agnieszka Jurzak NIP 5471403898, wpisaną do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 1676

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.