20-27.stycznia.2024 najpiękniejsza wyspa Europy – Madera BRAK MIEJSC

Madera, wyspa wiecznej wiosny to najpiękniejsza wyspa jaką widziałam, idealna dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Na każdym kroku czekają na Was przepiękne widoki, wybijające się wysoko z wody klify oraz pełne intensywnej zieleni doliny. Madera to jeden z najwyższych na świecie wulkanów, sama wyspa to tylko niewielka część formacji wulkanicznej, większość znajduje się pod wodami Oceanu Atlantyckiego.

Na miejscu wypożyczamy auta i będziemy jeździć i podziwiać najpiękniejsze miejsca na wyspie. Loty są dostępne z Katowic 20-27.01 w cenie od 820zł (cena na dzień 02.11.2023). Loty każdy kupuje samodzielnie, w razie problemów chętnie pomogę.

20 stycznia

przylot, transfer do apartamentu

21 stycznia

Zaczniemy od absolutnego hitu wspaniałej, malowniczej i widowiskowej trasy na półwyspie São Lourenço. 

 

22 stycznia

Kolejny dzień to całkowita zmiana krajobrazów. Wędrówki po lewadach 25 żródeł i do wodospadu do Risco. Lewada jest to specjalny kanał służący transportowaniu wody na Maderze, z części północnej ku południowej. Kanały te, są wykute w zboczach górskich, a wzdłuż nich ciągną się ścieżki, którymi można maszerować. Oczywiście, nie przez całą długość, ale przez większość: z 2 500 km aż wzdłuż 1 500 km biegną szlaki piesze!

 

23 stycznia

Dzień trzeci i znów zmiana klimatu. Wracamy w góry i zdobywamy najwyższe szczyty Pico Areeiro i Pico Ruivo. Wyjedziemy autem na Pico Areeiro. Na szczycie znajduje się kilka budowli, a najbardziej charakterystyczna jest kulista antena Stacji Radarowej nr 4 Portugalskich Sił Powietrznych.  Szczyt znajduje się na samym środku wyspy. Stanowi punkt podziału pomiędzy trzema regionami: Camara de Lobos, Santana i Funchal. Tylko dwa szczyty na wyspie są od niego wyższe: Pico Ruivo (1861 m) i Pico das Torres (1851 m). Widoki jakie można z niego zobaczyć są niemal nieograniczone.  Chętni mogą przejść verradą PR1 łączącą dwa najwyższe szczyty na Maderze, to wspaniały spacer który obejmuje tunele i strome wspinaczki oraz zejścia, ze wspaniałym widokiem na szczyty gór. Następnie zatrzymamy się w miejscowości Santana gdzie zwiedzimy charakterystyczne dla Madery trójkątne domki kryte strzechą. A na koniec dnia zatrzymamy się na punkcie widokowym Giundaste.

24 stycznia

A po trudach wspinaczki czeka na nas odpoczynek. Zaczniemy dzień od punktu widokowego Garaju, gdzie w 1927 wybudowany 15-metrowy pomnik Christo Rei. Zatrzymamy się na kawę w rybackiej miejscowości Camara de Lobos, gdzie na tarasie jednej z kawiarni Winston Churchil malował zatokę. Następnie wyjedziemy na jeden z najwyższych klifów w Europie Cabo Girao i przejdziemy się szklanym tarasem. Przez przełęcz Encumenada dojedziemy do naturalnych basenów w Porto Moniz. Przy słonecznej pogodzie wrócimy z przystankiem przy wodospadzie Anjos.

 

25 stycznia

Czas na dzień wolny. Śpimy w miejscowości Santa Cruz, a to jedna z najstarszych osad w całym archipelagu. Miejscowość znana jest przede wszystkim z możliwości zażywania kąpieli. Praia das Palmeiras to najsłynniejsze miejsce kąpielowe. Jest też targ, kilka restauracji, można przyjemnie spędzić dzień i odpocząć.

26 stycznia

Funchal jest stolicą Archipelagu Madery, jak przystało na największe miasto wyspy ma kilka atrakcji wartych odwiedzenia podczas wizyty w tym niezwykłym mieście. Niektóre z nich są unikalne na skalę świata. Warto zaglądnąć na targ Lavradores, chętni mogą wyjechać kolejką do Ogrodów Funchal i na wzgórze Monte i zjechać toboganem. Przejażdżka toboganem w słynnych koszach saneczkowych jest również jednym z najważniejszych punktów każdej wizyty w Monte i nie można tego zrobić nigdzie indziej na świecie. Sanie na wzgórzu zagościły w XIX wieku, aby ułatwić szybki transport osób podróżujących z Monte do centrum Funchal. Prowadzący (carreiros) wiklinowe sanie (wykonanymi z drewna i wikliny) kierują nimi za pomocą lin i tradycyjnych butów (Botas de Vilão) z gumowymi podeszwami. Trasa zjazdowa biegnie około 2 km przez strome ulice.

27 stycznia

transfer na lotnisko i wylot

Wyprawa jest zaplanowana na 8 osób.

Śpimy w sprawdzonych już apartamentach w miejscowości Santa Cruz z pięknym widokiem, salonem i kuchnią. W apartamencie są dostępne 4 sypialnie 2- 3-osobowe. Jest tez dostępna pralka, więc wystarczy nam bagaż podręczny.

Ważne  – dokwaterowujemy osoby według płci. W momencie gdy nie ma osoby do pary istnieje możliwość spania w salonie lub dopłaty do pokoju dwuosobowego do samodzielnego wykorzystania. 

Koszt: 2890,00

  • 7 noclegów w pokojach dwu i trzy – osobowych w domu w miejscowości Santa Cruz
  • przejazdy między miejscowościami wymienionymi w programie
  • koszt wypożyczenia auta niezbędnego do realizacji programu
  • ubezpieczenie całkowicie znoszące odpowiedzialność z tytułu uszkodzenia samochodu i od skutków kradzieży samochodu
  • koordynacja wyjazdu na miejscu
  • obowiązkowe ubezpieczenie KL 30tys EUR, NNW 3tysEUR, OC 50tys EUR
  • składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
  • gwarancję ubezpieczeniową Biura GT 177/2023 na kwotę 421056pln

Dodatkowe koszty:

  • benzyna/parkingi/drogi – do podziału dla wszystkich. Powinniśmy się zmieścić w kwocie 1,2tys zł czyli ok 150zł na osobę

 

Wyżywienie we własnym zakresie. Najczęściej robimy wspólne zakupy śniadaniowe. Koszt śniadań nie przekracza wtedy 4-5eur dziennie. Jeśli chodzi o obiadokolacje to planujemy obiadokolację w restauracji, choćby po to, żeby posmakować tradycyjnych potraw dla tego regionu.

 

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Dane organizatora turystyki: Agnieszka Jurzak NIP 5471403898, wpisaną do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 1676

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.