BRAK MIEJSC W APARTAMENTACH W TERMINIE 02-09.09.2020

 

2.09-9.09.2020 najpiękniejsza wyspa Europy – Madera

 

Madera, wyspa wiecznej wiosny to najpiękniejsza wyspa jaką widziałam, idealna dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Na każdym kroku czekają na Was przepiękne widoki, wybijające się wysoko z wody klify oraz pełne intensywnej zieleni doliny. Madera to jeden z najwyższych na świecie wulkanów, sama wyspa to tylko niewielka część formacji wulkanicznej, większość znajduje się pod wodami Oceanu Atlantyckiego.

Najtańsze połączenie samolotowe znalazłam z Berlina. W jedną stronę liniami TAP Portugal z przesiadką w Lizbonie i w drugą liniami easyjest bezpośrednio. Koszt na dzień 23.02.20 to niecałe 640zł. Jak na ten kierunek to naprawdę świetna cena. W przypadku problemów z zakupem chętnie pomogę.

Na miejscu wypożyczamy auta i będziemy jeździć i podziwiać najpiękniejsze miejsca na wyspie. Zaczniemy od absolutnego hitu wspaniałej, malowniczej i widowiskowej trasy na półwyspie São Lourenço. 

 

Kolejny dzień to całkowita zmiana krajobrazów. Wędrówki po lewadach 25 żródeł i do wodospadu do Risco. Lewada jest to specjalny kanał służący transportowaniu wody na Maderze, z części północnej ku południowej. Kanały te, są wykute w zboczach górskich, a wzdłuż nich ciągną się ścieżki, którymi można maszerować. Oczywiście, nie przez całą długość, ale przez większość: z 2 500 km aż wzdłuż 1 500 km biegną szlaki piesze!

 

Dzień trzeci i znów zmiana klimatu. Wracamy w góry i zdobywamy najwyższe szczyty Pico Areeiro i Pico Ruivo. Przejdziemy verradą PR1 łączącą dwa najwyższe szczyty na Maderze, to wspaniały spacer który obejmuje tunele i strome wspinaczki oraz zejścia, ze wspaniałym widokiem na szczyty gór.

A po trudach wspinaczki czek na nas odpoczynek. Kolejny dzień to naturalne baseny Porto Moniz i punkty widokowe.

Nie zabraknie nam też czasu na wędrówki najpiękniejszymi lewadami (Balcoes, Moinho), spacery po klimatycznych miasteczkach Funchal, Camara do Lobos i podziwianie charakterystycznych domków w Santanie.

Wyprawa jest zaplanowana na 8 osób – 2 auta. Będzie potrzebny jeszcze jeden chętny kierowca. Można się zgłaszać przy zapisach. Na wyspie jeździ się zupełnie normalnie, nie ma większych trudności, czasem tylko pojawi się na naszej drodze jakieś wzniesienie, ale pokonywaliśmy je ostatnio bez większego problemu.

Śpimy w sprawdzonych już apartamentach w miejscowości Calheta z pięknym widokiem, dużym salonem i kuchnią. W apartamentach są dostępne 4 sypialnie 2-osobowe i . Jest tez dostępna pralka, więc wystarczy nam bagaż podręczny.

Ważne  – dokwaterowujemy osoby według płci. W momencie gdy nie ma osoby do pary istnieje możliwość spania w salonie lub dopłaty do pokoju dwuosobowego do samodzielnego wykorzystania. Dopłata w zalezności od apartamentu 400-500zł.

Koszt: 1650,00 – miejsce w apartamencie, wynajęcie samochodu z pełnym ubezpieczeniem na cały czas pobytu, ubezpieczenie turystyczne

Wyżywienie we własnym zakresie. Najczęściej robimy wspólne zakupy śniadaniowe. Koszt śniadań nie przekracza wtedy 4-5eur dziennie. Jeśi chodzi o obiadokolacje to 2-3 razy planujemy obiadokolację w restauracji, choćby po to, żeby posmakować tradycyjnych potraw dla tego regionu. A jeśli chodzi o pozostałe dni to pokażę Wam miejsca gdzie można zjeść tanie i świeże kolacje w niskich cenach do 7eur.

BRAK MIEJSC W APARTAMENTACH W TERMINIE 02-09.09.2020

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.