NA TEN WYJAZD JEST JESZCZE JEDNO MIEJSCE MĘSKIE

Fantastyczny kraj, nie zadeptany jeszcze przez turystów, czyli pomysł na wyjazd inny niż wszystkie.
Macedonia jest jednym z najmniej poznanych krajów w Europie i chyba obok Kosowa najrzadziej odwiedzanym bałkańskim państwem.
Była Jugosłowiańska Republika Macedonii – bo tak teoretycznie ona się nazywa – jako jedna z nielicznych części składowych Federacji Jugosławii pokojowo uzyskała niepodległość w 1991 roku.
Co zobaczymy – przede wszystkim nie można pominąć Skopji – jest to stolica jedyna w swoim rodzaju w Europie, kryje tajemnice orientu i ślady osmańskiej historii. Trzeba koniecznie udać się nad Jezioro Ochrydzkie i do samego Ochrydu – oba te miejsca są na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Koniecznie udajemy się do klasztoru Sveti Naum, na Górę Vodno, do kanionu Matka.
Wyjątkowość tego ostatniego miejsca to przede wszystkim fantastyczne widoki, jakby żywcem wyjęte z norweskich fiordów. Z obu stron krystalicznie czystego jeziora ograniczają nas strome, choć niezbyt wysokie skały.
Jak tam dojedziemy: z Polski jedziemy samochodem 14.03 do Bratysławy. Koszt przy 4 osobach, licząc dojazd z południa Polski nie powinien przekroczyć 70zł od osoby.
Można też dojechać 15.03 prosto na lotnisko. Wtedy koszt wyjazdu obniża się o 50zł do 550zł. Można dojechać do Bratysławy Flixbusem. Wyjazd z Katowic 2:20 (70zł w jedną stronę) lub z Bielska Białej 1:50 (56zł w jedną stronę).
Wygodnie można dojechać w3h pociągiem z czeskiego Bohumina. Auto można zostawić na darmowym parkingu na przeciwko dworca.
Na miejscu poruszamy się komunikacją publiczną. Ceny przejazdów na najdłuższej trasie Skopije Ochryda to ok. 30zł. Pozostałe przejazdy do kanionu Matka na przykład to kilka złotych.

Ze względu na to, że w cenę wliczam bilet lotniczy to oferta jest ważna dziś 30.01.19!
Potem już tylko na zapytanie i może być wyższa jeśli bilety podrożeją.
Bilety z bagażem podręcznym 40x30x20.
Jeśli ktoś będzie potrzebował dodatkowych bagaży to ceny podam w momencie rezerwacji.

Cena nie zawiera ubezpieczenia koszt ok.50zł.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl
Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.
Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.