Krokusów w Gorcach w bród, a tłumów brak- jeśli chcecie zobaczyć wiosenne krokusy w pięknych plenerach to zapraszam 🙂
Spotykamy się w piątek w okolicach Nowego Targu. Wieczorem zrobimy sobie zapoznawczego grilla, albo ognisko. Noclegi w pokojach 2,3 i 4-osobowych z łazienkami.
Rano po śniadaniu ruszamy na jeden z najstarszych szlaków w Gorcach; żółtym szlakiem zwanym tez szlakiem dziesięciu polan dotrzemy na szczyt, po drodze robiąc kilka przerw fotograficznych bo na wspomnianych polanach krokusy uwielbiają się wygrzewać w promieniach słońca.
Turbacz z góry wygląda jak rozgwiazda wyrzucona nie wiedzieć czemu akurat między Krakowem a Tatrami. Odchodzi od niego siedem grzbietów górskich, a on jest jak środek dłoni.
Spod schroniska można podziwiać nie tylko tatrzańskie szczyty, ale i polany krokusowe. Bliżej już być ich nie mogło. Na nocleg przejdziemy kawałek dalej do schroniska na Starych Wierchach.
W niedzielę z samego rana jeszcze będziemy podziwiać polany krokusowe na Starych Wierchach, a potem zejdziemy zielonym szlakiem do samochodów.
Orientacyjne długości i czasy przejścia:
sobota: 14,5km, 5h nie licząc przerw
niedziela: 8km, 3h nie licząc przystanków

Około 16:00 w niedzielę możemy planować powrót do domu
Dojazd jak zawsze we własnym zakresie, ale będziemy kontaktować ze sobą osoby zainteresowane wspólnym dojazdem.
Do Nowego Targu można też wygodnie dojechać z Flixbusem za 15zł z Krakowa i 25zł z Katowic. Bilety trzeba kupić z wyprzedzeniem.

Koszt: 2 noclegi (z pościelą), śniadanie w sobotę i ubezpieczenie – 190zł

Miejsc jest tylko 15.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.