Sylwester w Izraelu

30.12.2018 – 05.01.2019

 

Izrael kraj znajdujący się w tzw. pępku świata, bogaty pod względem historycznym i kulturowym, pełen niesamowitych kontrastów. Jerozolima- święte miejsce dla trzech największych religii na świecie Chrześcijaństwa, Islamu i Judaizmu. A z drugiej strony barwny Tel Awiw, nowoczesna twarz Izraela. A do tego wszystkiego trzy morza: Morze Czerwone, Morze Martwe i Morze Śródziemne. My oczywiście spróbujemy kąpieli w każdym, nawet jeśli Morze Martwe to tak naprawdę tylko jezioro. Ale za to jakie? Zasolenie na poziomie 26% powoduje że wokół oprócz bakterii nie żyje nic, ale za to miejsce to ma dobroczynny wpływ dla skóry i układu oddechowego.  Z takiego SPA po prostu musimy skorzystać. A przy okazji to najniżej położony punkt na świecie. My nie pomijamy takich atrakcji 🙂

Izrael kraj znajdujący się w tzw. pępku świata, bogaty pod względem historycznym i kulturowym, pełen niesamowitych kontrastów. Izrael to kraj, który mnie zauroczył jak żaden inny. Przepiękne widoki, ciekawi ludzie i pyszne jedzenie to wszystko czeka na Was.

Jerozolima- święte miejsce dla trzech największych religii na świecie Chrześcijaństwa, Islamu i Judaizmu. A z drugiej strony barwny Tel Awiw, nowoczesna twarz Izraela. A do tego wszystkiego trzy morza: Morze Czerwone, Morze Martwe i Morze Śródziemne. My oczywiście spróbujemy kąpieli w każdym, nawet jeśli Morze Martwe to tak naprawdę tylko jezioro. Ale za to jakie? Zasolenie na poziomie 26% powoduje że wokół oprócz bakterii nie żyje nic, ale za to miejsce to ma dobroczynny wpływ dla skóry i układu oddechowego.  Z takiego SPA po prostu musimy skorzystać. A przy okazji to najniżej położony punkt na świecie. My nie pomijamy takich atrakcji

Naszą przygodę zaczynamy w Tel Awiwie, pospacerujemy po starożytnych alejkach Jaffy i odpoczniemy na nowoczesnych plażach Metzitzim. Jeden dzień poświęcimy na wycieczkę do twierdzy Mosada i nad Morze Martwe. Po wypoczynku jedziemy do Jerozolimy. Wieczorem o ile sił nam starczy wejdziemy na Wzgórze Oliwne podziwiać Jerozolimę w blasku zachodzącego słońca. Pójdziemy na spacer do ortodoksyjnej dzielnicy żydowskiej, a wieczorem dla kontrastu pojedziemy na targ, który wraz z zachodem słońca staje się wielką halą imprezową. Warto to zobaczyć. Następnego dnia mamy czas na eksplorację Starej i Nowej części miasta, a chętni mogą udać się na krótką wycieczkę na terytorium Palestyny do Betlejem.

Z Jerozolimy pojedziemy do Eilatu – miasta na styku Afryki, Europy i Azji będącego najpopularniejszą miejscowością wypoczynkową Izraela. Warto udać się na nietrudny trekking do Czerwonego Kanionu. Można spróbować kitesurfingu, nurkowania albo po prostu odpocząć na jednej z plaż. Ja ze swojej strony polecam zabrać albo wypożyczyć w hotelu maskę i posnorkować. Rafa jest przepiękna, a ryby w ogromnej ilości kolorów i rodzajów.

Lecimy z Polski do Tel Awiwu i wracamy z Eilatu (Ovdy). Na dzień 14.10.18 bilety z Katowic do Tel Awiwu Ryanairem kosztują 279zł, a powrót 5.01.19 z Ovdy do Krakowa 74,45EUR. Można też lecieć z Warszawy do Tel Awiwu za 299zł. Można też lecieć do Tel Awiwu z Poznania za 356zł. Bilety kupujemy samodzielnie, ale oczywiście chętnie pomogę w zakupie.

W Tel Awiwie i Jerozolimie śpimy w hostelach w pokojach wieloosobowych, w Eilacie w pokojach 2-osobowych. W Eilacie dostępne są tylko podwójne łóżka.

Na miejscu poruszamy się lokalnymi autobusami. Miasta zwiedzamy na ogół pieszo.

Koszt: 1590,00 zawiera

  • 2 noclegi w Tel Awiwie, 2 noclegi w Jerozolimie, 2 noclegi w Eilacie
  • śniadania w Tel Awiwie i w Eilacie
  • wycieczkę całodniową do twierdzy Mosada, Ein Gedi i nad Morze Martwe
  • wszystkie przejazdy między miastami i lotniskami (Tel Awiw-Jerozolima-Eilat)
  • projekt wyjazdu

Dodatkowo płatne:

  • bilet samolotowy
  • bilety wstępu
  • ewentualne przejazdy lokalne po miastach

Miejsc na tą wyprawę mamy 14. Pozostały 4.

  

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.