Podczas wyprawy zwiedzimy „sztandarowe” miejsca Gruzji, ale także miejsca do których docierają tylko nieliczni. Ponieważ potrzeba tam nie tylko samochodów 4×4, ale przede wszystkim gruzińskiej znajomości terenu i ich „ułańskiej” fantazji. Podczas części offrodowej wyprawy współpracujemy z licencjonowanym gruzińskim biurem turystycznym.

Plan wyprawy

Gruzja to kraj, który kocha Polaków. Ponoć jesteśmy do siebie podobni. Łączy nas niechęć do Rosji i miłość do jedzenia i picia. To położona wśród kaukaskich gór kraina, gdzie ludzie są szczęśliwi, a malownicze krajobrazy i średniowieczne miejscowości sprawiają, że czas stanął tu w miejscu.

9.07 : lądowanie w Kutaisi i transfer do hostelu

Najkorzystniejsze loty można kupić teraz na stronie wizzair. Z Katowic, Krakowa za 440zł w dwie strony.

 

Wieczorem pyszna kolacja w gesthousie w Kutaisi

10.07 Wyruszymy do Swanetii!

Pojedziemy offradową drogą dostępną tylko przez kilka miesięcy w roku! Przemierzać będziemy malowniczy region Lechkhumi, miasteczko Tsageri. Zobaczymy 2 baszty obronne, których symbolika oznacza – spotkaj, uderz, nie przepuść. W dalszej trasie będą nam towarzyszyć niesamowite krajobrazy Dolnej Swanetii. W miasteczku Lentekhi będziecie mogli spróbować domowego kubdari (regionalnej potrawy). Pożegnamy asfalt aż do Mestii! Będzie offroadowy pył, przygoda i kosmiczne widoki nie z tej ziemi! Przejedziemy obok malutkiej wioski Tsana, gdzie mieszka zaledwie 12 rodzin.

Dotrzemy do malowniczej Przełęczy Zagaro, gdzie na wysokości 2800 m znajduje się cerkiew XII Apostołów! Zwiedzimy wioskę Ushguli, która jest najwyżej położoną wioską w Europie (2100 m). Wioska jest zamieszkana przez cały rok, nawet w surowe zimy! Zobaczymy monaster Lamaria z XI wieku z najwyższym szczytem Gruzji w tle – Shkhara (5193 m). Przejdziemy się wśród średniowiecznych baszt obronnych. Ushguli jest miejscem, które trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu! W drodze do Mestii zwiedzimy znajdującą się samotnie nad rzeką basztę miłości, a historię o niej usłyszycie już na miejscu!

W Mestii zakwaterujemy się w gesthousie, będzie czas na kolacje i odpoczynek

11.07 lodowiec Chalaadi

Po śniadaniu  zabierzemy Was na wspaniały trekking pod samo czoło lodowca Chalaadi (2-3 godziny zajmuje trasa tam i z powrotem). Szlak nie jest trudny, nie ma dużych przewyższeń. Pojedziemy w klimatyczne miejsce Heshkili Huts na lunch i odpoczynek. Wrócimy do Mestii. Czas wolny.

12.07 Jeziora Koruldi

Po śniadaniu wyruszymy na kolejną przygodę! Będzie to konkretny offroad i trekking do Jezior Koruldi! Samochodami dojedziemy do miejsca skąd rozpoczniemy trekking. Trasa nie jest długa, ale jest duże przewyższenie. Jeziora znajdują się na wysokości 2800 metrów. Wrócimy do Mestii. Fascynujące historie i eksponaty z regionu Swanetia zobaczycie w muzeum etnograficznym w Mestii. Czas wolny.

13.07 wracamy do Imeretii

Wyruszymy do Kutaisi, po drodze zobaczymy 6 na świecie pod względem  wielkości tamę. Zobaczymy Kanion Balda, gdzie można się wykąpać przy dobrej pogodzie. W Kutaisi w rodzinnym guesthouse, gdzie zatrzymamy się na nocleg  będzie czekać przepyszna kolacja.

14.07 przełęcz Zekari, czyli jedno z tych miejsc gdzie docierają tylko nieliczni

Po śniadaniu wyruszymy na Zekari, do bajecznych gór oddalonych zaledwie 80 km od centrum Kutaisi! Zatrzymamy się na wysokości 2300 m przy naszej chatce #Zekariwindow na piknik. Droga do celu zajmie nam około 2,5-3 godzin. Ostatnie 40 min to offroadowa trasa. Czeka Was gruziński jeep tour! Na trasie zatrzymamy się przy resorcie Sairme, gdzie będziecie mogli skosztować mineralnych wód leczniczych. Zabierzemy Was do najwyżej położonej wioski w regionie Imeretia – Ivilta. Do Kutaisi wrócimy po zachodzi słońca.

 

15.07 – Śniadanie, transfer na lotnisko.
Kilka słów o biletach samolotowych

Kupujemy indywidualnie na stronie https://wizzair.com/pl-pl/#/ Trasa Polska-Kutaisi.

Większość grupy ma już  kupione bilety, lecą z Warszawy i Katowic.

W razie pytań chętnie odpowiem i pomogę.

Koszt 680eur zawiera

 • transfery z i na lotnisko
 • paliwo i doświadczonych gruzińskich kierowców
 • przejazdy samochodami terenowymi 10-15.07
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • 1 nocleg ze śniadaniem i suprą (uroczystą kolacją) w Sighangi
 • 3 noclegi ze śniadaniem w pensjonacie w Kutaisi
 • 2 uroczyste kolacje w Kutaisi
 • 3 noclegi w pensjonacie w Mestii
 • wspólna kolacja w restauracji w Mestii
 • piknik na Zekari
 • ubezpieczenie TU Europa KL 30tys  €, nnw 3tys €, ratownistwo 5tys €, bagaż 300 €

Charakter wyprawy przygodowy. Chcemy sporo zobaczyć i posmakować prawdziwej Gruzji.

Na miejscu potrzebne Wam będą tylko i wyłącznie pieniądze na 2-3 posiłki (po ok 50zł) pamiątki, alkohol i kawę.

 

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

 

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.