Gruzja 21-28.08.2021
Plan wyprawy
Gruzja to kraj, który kocha Polaków. Ponoć jesteśmy do siebie podobni. Łączy nas niechęć do Rosji i miłość do jedzenia i picia. To położona wśród kaukaskich gór kraina, gdzie ludzie są szczęśliwi, a malownicze krajobrazy i średniowieczne miejscowości sprawiają, że czas stanął tu w miejscu.
Dzień pierwszy: lądowanie w Kutaisi i transfer do Tbilisi
Dzień drugi – krótka noc, ale kto by spał gdy Gruzja czeka.
Po wczesnym śniadaniu zmierzamy w kierunku magicznej krainy winem płynącej. Kachetia. Nocleg mamy w magicznej Singhaghi, otoczonej murem. Dłuższy podobno jest tylko mur chiński. Po drodze jednak zatrzymamy się w Kwareli, żeby zdegustować wino pochodzące z najstarszych winnic gruzińskich. Wieczorem czeka nas supra u naszych gospodarzy.
Dzień trzeci: wracamy do Tbilisi
To jedno z najstarszych miast na świecie – naukowcy podejrzewają, że ludzie żyli tu już około 5000 lat temu, w skalnych jaskiniach na brzegach rzeki Mtkwari. Zobaczymy katedrę Sioni, główny punkt na mapie religijnej. W katedrze przechowywane jest najbardziej cenna relikwia gruzińskiego Kościoła, czyli krzyż świętej Nino. Wyjedziemy kolejką na wzgórze z twierdzą Narikała, a dzień zakończymy kąpielą w termach siarkowych.
Dzień czwarty: Gruzińska droga wojenna Jedziemy w kierunku Kazbegi.
Po drodze zwiedzimy Mchetę starożytna stolicę Gruzji, XVII-wieczne fortyfikacje Ananuri i będziemy podziwiać widoki z przełęczy krzyżowej 🙂 Wieczorem kwaterujemy sie w Kazbegi i od rana będziemy wypatrywać szczytu drzemiącego wulkanu Kazbeg (5047m npm)
Dzień piąty-kierunek Gori i Upliscyche.
Głównym celem zwiedzania na ten dzień jest skalne miasto Upliscyche. Na skalistym brzegu rzeki Mtkwari znajduje się kompleks zabytków z czasów głębokiej starożytności. Jest to największe miasto skalne na terenie Gruzji. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami lub schodami. Jeśli grupa będzie chciała możemy też zerknąć na dom i muzeum Stalina
Dzień szósty Batumi, ach Batumi 🙂
Dzień dla plażowiczów na plażowanie (Morze Czarne czeka :)), a dla zwiedzających na zwiedzanie. Podobno Batumi to stolica światowej tandety i kiczu. Warto zerknąć, a wieczorem posłuchać i pooglądać tańczące fontanny 🙂
Dzień siódmy Zmierzamy w kierunku Kutaisi.
Zwiedzanie akademii Geleti. Pożegnalny obiad.
Kilka słów o biletach samolotowych
Kupujemy indywidualnie na stronie https://wizzair.com/pl-pl/#/ Trasa Polska-Kutaisi.
Można lecieć z Gdańska 359+499, Warszawy 359+959, Katowic 229+229.
Większość grupy ma już mają kupione bilety, lecą z Warszawy i Katowic. Każdy kupuje bilety indywidualnie.
W razie pytań chętnie odpowiem i pomogę.
Jeśli chodzi o sytuacją bieżącą to linie oddają pieniądze do tygodnia w razie odwołania lotów więc nie ma się czego obawiać.
Do Gruzji na dzień dzisiejszy osoby zaszczepione wlatują bez żadnych testów. Osoby niezaszczepione muszą zrobić test PCR 72h przed wylotem i na miejscu drugi po 3 dniach. Koszty testów w Polsce 249zł w promocji gynlab i w Gruzji 130lari czyli 160zł.
Ważne- osoby zaszczepione mogą wjechać już pierwszego dnia po przyjęciu drugiej dawki, czy tez zaraz po przyjęciu J&J.
Koszt 2200pln
W cenie noclegi w hotelach i pensjonatach, śniadania i obiadokolacje (oprócz jednej w Batumi) z wszystkie przejazdy, degustacja wina, przewodnik polskojęzyczny, bilety wstępu, oprócz fakultatywnego do ogrodu botanicznego w Batumi 15lari.
Charakter wyprawy przygodowy. Chcemy sporo zobaczyć i posmakować prawdziwej Gruzji.
Na miejscu potrzebne Wam będą tylko i wyłącznie pieniądze na pamiątki, alkohol i kawę.
Całość jest zorganizowana przez gruzińskie biuro podróży.
Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl
Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.
Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.