Gruzja  21-28.08.2021
Plan wyprawy

Gruzja to kraj, który kocha Polaków. Ponoć jesteśmy do siebie podobni. Łączy nas niechęć do Rosji i miłość do jedzenia i picia. To położona wśród kaukaskich gór kraina, gdzie ludzie są szczęśliwi, a malownicze krajobrazy i średniowieczne miejscowości sprawiają, że czas stanął tu w miejscu.

Dzień pierwszy: lądowanie w Kutaisi i transfer do Tbilisi
Dzień drugi – krótka noc, ale kto by spał gdy Gruzja czeka.

Po wczesnym śniadaniu zmierzamy w kierunku magicznej krainy winem płynącej. Kachetia. Nocleg mamy w magicznej Singhaghi, otoczonej murem. Dłuższy podobno jest tylko mur chiński. Po drodze jednak zatrzymamy się w Kwareli, żeby zdegustować wino pochodzące z najstarszych winnic gruzińskich. Wieczorem czeka nas supra u naszych gospodarzy.

 

Dzień trzeci: wracamy do Tbilisi

To jedno z najstarszych miast na świecie – naukowcy podejrzewają, że ludzie żyli tu już około 5000 lat temu, w skalnych jaskiniach na brzegach rzeki Mtkwari. Zobaczymy katedrę Sioni, główny punkt na mapie religijnej. W katedrze przechowywane jest najbardziej cenna relikwia gruzińskiego Kościoła, czyli krzyż świętej Nino. Wyjedziemy kolejką na wzgórze z twierdzą Narikała, a dzień zakończymy kąpielą w termach siarkowych.

Dzień czwarty: Gruzińska droga wojenna Jedziemy w kierunku Kazbegi.

Po drodze zwiedzimy Mchetę starożytna stolicę Gruzji, XVII-wieczne fortyfikacje Ananuri i będziemy podziwiać widoki z przełęczy krzyżowej 🙂 Wieczorem kwaterujemy sie w Kazbegi i od rana będziemy wypatrywać szczytu drzemiącego wulkanu Kazbeg (5047m npm)

Dzień piąty-kierunek Gori i Upliscyche.

Głównym celem zwiedzania na ten dzień jest skalne miasto Upliscyche. Na skalistym brzegu rzeki Mtkwari znajduje się kompleks zabytków z czasów głębokiej starożytności. Jest to największe miasto skalne na terenie Gruzji. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami lub schodami. Jeśli grupa będzie chciała możemy też zerknąć na dom i muzeum Stalina

Dzień szósty Batumi, ach Batumi 🙂

Dzień dla plażowiczów na plażowanie (Morze Czarne czeka :)), a dla zwiedzających na zwiedzanie. Podobno Batumi to stolica światowej tandety i kiczu. Warto zerknąć, a wieczorem posłuchać i pooglądać tańczące fontanny 🙂

Dzień siódmy Zmierzamy w kierunku Kutaisi.

Zwiedzanie akademii Geleti. Pożegnalny obiad.

Kilka słów o biletach samolotowych

Kupujemy indywidualnie na stronie https://wizzair.com/pl-pl/#/ Trasa Polska-Kutaisi.

Można lecieć z  Gdańska 359+499, Warszawy 359+959, Katowic 229+229.

Większość grupy ma już mają kupione bilety, lecą z Warszawy i Katowic. Każdy kupuje bilety indywidualnie.

W razie pytań chętnie odpowiem i pomogę.

Jeśli chodzi o sytuacją bieżącą to linie oddają pieniądze do tygodnia w razie odwołania lotów więc nie ma się czego obawiać.

Do Gruzji na dzień dzisiejszy osoby zaszczepione wlatują bez żadnych testów. Osoby niezaszczepione muszą zrobić test PCR 72h przed wylotem i na miejscu drugi po 3 dniach. Koszty testów w Polsce 249zł w promocji gynlab i w Gruzji 130lari czyli 160zł.

Ważne- osoby zaszczepione mogą wjechać już pierwszego dnia po przyjęciu drugiej dawki, czy tez zaraz po przyjęciu J&J.

Koszt 2200pln

W cenie noclegi w hotelach i pensjonatach, śniadania i obiadokolacje (oprócz jednej w Batumi) z wszystkie przejazdy, degustacja wina, przewodnik polskojęzyczny, bilety wstępu, oprócz fakultatywnego do ogrodu botanicznego w Batumi 15lari.

Charakter wyprawy przygodowy. Chcemy sporo zobaczyć i posmakować prawdziwej Gruzji.

Na miejscu potrzebne Wam będą tylko i wyłącznie pieniądze na pamiątki, alkohol i kawę.

Całość jest zorganizowana przez gruzińskie biuro podróży.

 

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.