BRAK MIEJSC

 

Gruzja to niesamowity kraj na Kaukazie, który przyciąga tysiące turystów każdego roku. Piękne widoki, dzikość, niskie ceny, dobre jedzenie, wino i przyjaźnie nastawieni Gruzini to powoduje, że kraj ten przyciąga jak magnes. Czerwiec to idealny czas na zwiedzanie tego zakątka świata. Loty są dostępne na stronie wizzair i kosztują na dzień 19.04 odpowiednio 580zł z Krakowa/Katowic, 320zł z Gdańska, 350zł z Poznania (lot dzień wcześniej), 970zł z Warszawy, 900zł z Wrocławia. Loty każdy kupuje samodzielnie, w razie  problemów chętnie pomogę.

Plan wyjazdu

18 czerwca

Przylot, transfer z lotniska, zakwaterowanie w hostelu

Spacer do katedry Bagrati. Katedra Zaśnięcia Bogurodzicy leży na północnym brzegu rzeki Rioni, zajmując szczyt wzniesienia Ukimerioni. Jest to jeden z symboli państwa gruzińskiego. Nazywa się ją potocznie Bagrati, gdyż powstała za panowania króla Bagrata III, na początku XI wieku. W 1692 roku została wysadzona w powietrze przez wojska osmańskie i od tego czasu pozostawała w ruinie. Na miejscu opowiem Wam jak to było, że katedrę w 1994 wpisano na listę Unesco, a w 2017 wykreślono.

Kolejny punkt to  Zielony Bazar. Lokalni producenci żywności prezentują tam swoje produkty. W zależności od pory roku dominować będą różne warzywa i owoce. Waszą uwagę przykują z pewnością długie, wiszące czurczchele, czyli sople z orzechów zanurzonych w soku owocowym. Jest to typowa gruzińska słodka przekąska. Możecie zakupić różne rodzaje i zabrać je ze sobą do Polski (zachowują świeżość nawet rok!). Wart kupić też przyprawy: ostrą paprykową pastę adżykę, gruziński szafran oraz oczywiście swańską sól.

Wieczorem supra u naszych gospodarzy.

19. czerwca transfer do Batumi

Batumi to serce słonecznej Adżarii i główny kurort gruzińskiego wybrzeża Morza Czarnego, ucieleśniający jedno z najbardziej nowoczesnych obliczy Gruzji. Batumi to miasto pełne wolności, gdzie stare, pokryte bluszczem dwory, mieszają się z futurystycznymi budowlami.
Długie plaże, bulwary i aleje tonące w subtropikalnej florze, wygodne hotele, kawiarnie i restauracje, w których można spróbować potraw narodowych i w pełni doświadczyć tradycji gruzińskiej gościnności to tylko kilka powodów, dla których warto odwiedzić Batumi.

20. czerwca Adżarski tour

Wiecie, że w Gruzji jest cała masa wodospadów?
W Samej Adżarii jest kilkanaście, dzis zobaczymy Makhunseti. Po drodze odwiedzimy także bardzo stary most łukowy, wybudowany wg legend jeszcze w czasach gruzińskiej królowej Tamar w okolicach XI wieku. Podjedziemy też aż do granicy tureckiej  i odpoczniemy na plażach w Gonio.

21 czerwca

Poranek w ogrodzie, wieczór w ciepłych źródłach 🙂

Ogród Botaniczny Batumi jest największym ogrodem w regionie Kaukazu. Znajduje się 9 km od centrum Batumi. Ogród zajmuje powierzchnię 108 hektarów. Miejsce to nazywane jest również Mtsvane Kontskhi i jest tłumaczone jako „Zielony Przylądek”. To drugi pod względem wielkości ogród na świecie. Zachwyca o każdej porze roku.

Wracając do Kutaisi zahaczymy jeszcze o ciepłe źródła.

Kolacja w cenie.

22 czerwca

Naszym pierwszym celem będzie Jaskinia Prometeusza. Obejrzymy tutaj imponujące stalaktytystalagmity oraz skamieniałe kurtyny wodne. Do zwiedzania udostępniono aż 1 060 metrów jaskini. Kolejnym celem naszej wycieczki będzie malowniczy Kanion Martvili, który można podziwiać ze specjalnie przygotowanych platform widokowych oraz z ścieżek wzdłuż kanionu. Istnieje możliwość przepłynięcia pontonem przez kanion z przewodnikiem.

A jako, że jesteśmy w Gruzji to na ten dzień zaplanowałam tez wizytę u winiarza i degustację win.

Kolacja i degustacja w cenie

23 czerwca

Dzień ostatni to dzień górskiej przygody. W zależności od warunków pogodowych zrobimy tour Zekari window lub Racha. To dzień poświęcony terenom, gdzie nie dociera masowa turystyka. Zekari, nazywane również imeretyńską Tuszetią, a Racha, nazywanego gruzińską Szwajcarią. Zapewniam Was, że te porównania nie powstały bez powodu. Piękne widoki, unikalny mikroklimat i ciekawi ludzie i pyszne wino to mamy zagwarnatowane.

Kolacja w cenie

24 wylot

Koszt 600eur zawiera

  • wszystkie noclegi ze śniadaniami, w Batumi pokoje 2-3 osobowe, w Kutaisi 3-6 osobowe
  • wszystkie przejazdy i transfery z doświadczonym gruzińskim kierowcą
  • śniadania podczas całego wyjazdu
  • bardzo obfite kolacje z winem (oprócz dwóch w Batumi)
  • opiekę przedstawiciela biura gruzińskiego mówiącego po Polsku i moją

Cena nie zawiera

  • biletu samolotowego
  • biletów wstępu Jaskinia Prometeusza – 23 gel, Martvili Canyon – 33 gel, ogród botaniczny 20 gel
Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.