Świat jest niestety zbyt wielki, aby wszystko zobaczyć. Trzeba wybierać! Ale są takie miejsca, których pominąć po prostu nie można. Mur chiński to największa budowla wzniesiona kiedykolwiek przez człowieka. Z  Chin płyną niepokojące wieści: szacuje się, że mniej niż 20 proc. Wielkiego Muru z czasów cesarzy Ming jest w dobrym stanie. Mur nie tylko rozpada się, ale całe jego fragmenty są rozbierane i z pozyskanego materiału budowane są drogi, domy i budynki gospodarcze. Trzeba więc go w końcu zobaczyć. Ale Chiny to oczywiście nie tylko mur, przygotowana przez Łukasza wyprawa ma w sobie mnóstwo perełek.

Termin do ustalenia w 2020 . Czekam też na zgłoszenia chęci wyjazdu. Dostosujemy go do grupy. Wielkość grupy: max 8 osób.

Gdzie będziemy i co zobaczymy

Na początek 3 dni w Pekinie – egzotyczny i tajemniczy, przy bliskim poznaniu okazuje się nie tak znowu odległy i niedostępny. To nowoczesne i ze wszech miar współczesne miasto może być zaskoczeniem. Zakazane Miasto i Letni Pałac przeniosą Państwa w realia historii Chin w czasie największej świetności i najboleśniejszego upadku. Na placu Tiananmen wciąż unosi się duch reżimu, a położony nieopodal Wielki Mur Chiński przypomina o wielowiekowej tradycji.

Temple of Heaven – Świątynia Nieba, Wielki Mur, Świątynia Lamy, Opera, Plac Tienanmen, Zakazane Miasto, Park Jingshan

   

Przejazd nocnym pociągiem do Xi’AN (kolejne 3 dni).

Xian (Xi’an) jest jedną z Czterech Wielkich Starożytnych Stolic Chin (obok Pekinu, Luoyang i Nanjing) i jednocześnie jednym z najstarszych miast, z historią sięgającą ponad 3 tysiące lat wstecz. Tam zobaczymy Teracotową Armię, Pałac Huaqing, Pagodę Dzikiej Gęsi, Wieżę Bębna i mój prywatny chiński numer jeden czyi góry HuaShan

Przelot do Zhangjiaije – tam czeka na nas najwyższy most szklany, Wielki kanion, jezioro Baofeng, góra Avatar Halleluja, wzgórze Tienanmen – drzwi do niebios, wioska Yelow Stone

Park Narodowy Zhangjiajie jest przepiękny, powalający na kolana, nieziemski. Z podłoża pokrytego szczelnie podzwrotnikową, soczyście zieloną roślinnością wyrastają wznoszące się kilkaset metrów do góry wąskie, zaokrąglone szczyty. W okolicy jest ich ponad 3 tys. To największe skupisko tego typu formacji skalnych na całej naszej planecie. To podobno ten widok zachwycił twórców Awatara i stał się inspiracją do utworzenia Pandory.

 

Nasyceni tymi widokami nocnym pociągiem przejedziemy do Hangzhou, gdzie zobaczymy Jezioro Zachodnie, Pagodę Leifeng, Świątynię Yufei i Pagodę Baochu a następnie super szybkim pociągiem przejedziemy do Shanghaju.

Shanghai to jedno z największych miast na świecie, najludniejsze miasto Chin, największe chińskie centrum gospodarcze i finansowe, najważniejszy węzeł komunikacyjny Republiki Ludowe. Szanghaj to jednak nie tylko wysokościowce i drogie centra handlowe, to również buddyjskie świątynie pachnące drzewem sandałowym, gwar Starego Miasta, romantyczne uliczki wodnych miast i soczysta zieleń miejskich ogrodów.

 

Po raz kolejny super szybkim pociągiem przejedziemy 1200km w 4,5 godziny i wrócimy do Pekinu, a następnie do Warszawy.

 

 

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu o 3 dni i wyjazdu do Danxia, żeby zobaczyć góry tęczowe.

 

Koszt wyjazdu 1730eur zawiera:

-wszystkie przeloty i przejazdy pociągami (koszty przelotów Warszawa-Pekin Warszawa, i Xian-Zhangjiajie dotyczą wyjazdu w terminie 7-21.09, ale w pozostałych terminach nie powinny drastycznie wzrosnąć)

-noclegi w hotelach i hostelach w pokojach 2-osobowych

-pomoc wizowa

-projekt wyjazdu

 

Dodatkowe koszty (szacunkowe):

-wejściówki 420Eur

-wyżywienie 280Eur

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.