Apulia i Basilicata 02-09.09.2021

Loty są dostępne z Warszawy i z Krakowa

Aby zwiedzić ten region niezbędne jest wypożyczenie samochodu. Koszt na osobę przy 4 pasażerach to ok. 500zł. Ze względu na pandemię jeszcze nie wszystkie firmy prezentują swoje oferty więc na dopełnienie formalności chyba lepiej będzie poczekać.

Noclegi proponuję w 3 miejscach na trasie: w okolicach Bari, Matery i Maratei.

Miejsca do odwiedzenia na trasie

Monopoli

Labirynt uliczek, ze 20 kościołów, mnóstwo knajpek i sklepików, kilka placyków, zamek, mur i armaty ustawione w stronę morza. Do tego suszące się na wietrze pranie i turkus wód Adriatyku. Tu zaczniemy nasze włoskie Dolce Vita!

Polignano a Mare i Alberobello

Wyobraźcie sobie małe miasteczko, a w nim prawie półtora tysiąca malutkich domków zbudowanych na planie koła i zwieńczonych stożkowymi dachami, których białe ściany przyozdobione są licznymi donicami kolorowych kwiatów. Do tego wyśmienita kuchnia i śródziemnomorska roślinność. To Alberobello wpisane na listę Unesco.

A potem jeszcze Polignano a Mare, sklaiste klify, urocze centro storico i najsłynniejsza plaża Apulii.

Ostuni

Ostuni, la Città Bianca, Białe Miasto Apulii, które majestatycznie wznosi się na wzgórzu na wysokości 218 m n.p.m. Wymuskaną bielą wyraźnie odcina się od błękitu morza i nieba. Czas płynie tu inaczej, zwalnia. I ty też zwalniasz. Zbyt pochłaniają cię turkusowe okiennice, różowe bugenwille, zielone drzwi, złoto zachodzącego słońca. Przysiadasz na schodach i słuchasz szeptów murów, pomruków uciekających jaszczurek, kwiatowych dzwonków.

Matera

Matera to bez wątpienia najbardziej niezwykłe włoskie miasto, jakie do tej pory odwiedziłam. Zanim do niego dotarłam czytałam i oglądałam zdjęcia. Jednak gdy pierwszy raz ujrzałam na żywo panoramę Sassi – dzielnic domów i kościołów wykutych w skale – opadła mi szczęka, dosłownie. Ciekawe jak Wam się spodoba? J

Dolomity lukańskie

Castelmezzano i Pietrapetrosa, oddzielone od siebie głębokim wąwozem. Odwazni mogą skorzystać z lotu pomiędzy tymi dwoma miasteczkami.

Więcej informacji tutaj: https://www.polacywewloszech.com/2018/05/01/w-dolomitach-lukanskich-wznowiono-lot-aniola-atrakcje-turystyczna-tylko-dla-odwaznych/

Maratea

Maratea ma nie tylko góry i wdzierające się pomiędzy nie morze, ale także zabytkową starówkę, urokliwe zatoczki i statuę Cristo Redentore, który góruje nad miasteczkiem na jednym ze skalistych klifów. To jedno z tych miejsc, które zapiera dech i na długo zapada w pamięć

Koszt noclegów w apartamentach na całej trasie 1220zł

Wynajmując apartamenty wykorzystujemy wszystkie miejsca noclegowe, zarówno sypialnię jak i kanapę w salonie. W zależności od składu ekipy śpi na niej osoba „nieparzysta”

Jeśli ktokolwiek chciałby mieś pojedynczy pokój/sypialnię do własnej dyspozycji na całej trasie to istnieje taka możliwość za dopłatą, proszę o wcześniejsze zgłoszenie.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.