Mówi się „jeżeli nie znasz Andaluzji to nie byłeś w Hiszpanii” i jest w tym sporo prawdy. W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. W kilka dni zobaczymy to co najpiękniejsze: Rondę, Grenadę, Gibraltar, wybrzeże Costa del Sol oraz zwiedzimy najpiękniejszy pałac Orientu Alhambrę.

Bilety kupujemy samodzielnie na stronie wizzair lub ryanair z Krakowa lub Warszawy. Najdogodniejsze połączenie 8.09 wizzair z Krakowa, powrót 14.09 ryanair do Krakowa.

Można też „dolatywać” z innych lotnisk, ważne, żeby do 19:00 8.09 być w Maladze. 14.09 w Maladze będziemy najszybciej o 12.00 więc nie planujcie wcześniejszych lotów.

W razie problemów chętnie pomogę.

 

08.09 Przylot Malaga 10:00 Odbiór auta,  zwiedzanie miasta, przejazd na nocleg do Alozainy (50km 1h)

Malaga – stolica Costa del Sol, miasto ciekawego życia kulturalnego i kilkunastu słonecznych plaż. To miejsce gdzie urodził sie genialny Pablo Picasso. Do uroków morza i kultury możemy jeszcze dorzucić pyszne tapas i wielowiekowe zabytki. Warto tu spędzić chwilę. Śpimy w małym andaluzyjskim hotelu, pokoje 2-osobowe.

 09.09  (przejazd 160km 4h) jedna z najciekawszych dróg trekkingowych -Droga Króla

Szlak Caminito del Rey w znacznej części prowadzi wzdłuż skalistego wąwozu Desfiladero de los Gaitanes, przez który przepływa rzeka Guadalhorce. W niektórych miejscach sterczące pionowo wapienne ściany mierzą kilkaset metrów wysokości. To okolice, które od wielu dekad ekscytują miłośników górskiej wspinaczki. W promieniu kilku kilometrów od miejscowości El Chorro, na jednym z krańców Caminito del Rey, podobno znajduje się ponad 1000 naturalnych ścian wspinaczkowych o największym stopniu trudności. Dzięki kosztownej inwestycji regionalnych władz Andaluzji trzy lata temu otwarto atrakcyjną i dostępną dla większości turystów trasę pieszych wycieczek, która wiedzie śladami dawnego szlaku.

Obowiązują bilety wstępu 18eur. Bilety trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Najlepiej od razu po rezerwacji wyjazdu.

Wracając z wąwozu odwiedzimy Rondę lub Setenil.

Setenil de las Bodegas to miasto w południowej Hiszpanii (region Andaluzji) położone 18 km od Rondy w skalistym kanionie rzeki Río Trejo. To co szczególnie przyciąga turystów w to miejsce, to niekoniecznie białe fasady domów, a ich nietypowa architektura. Wciśnięte między strome skały wąwozu budynki to niecodzienny widok, który momentami budzi przerażenie. Labirynt wąskich ulic (w niektórych miejscach ich szerokość nie przekracza nawet dwóch metrów) i wiszące nad głową urwiska skalne potrafią wzbudzić klaustrofobię.

Ronda jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast Andaluzji. Niezwykłą malowniczość zapewnia miastu jego położenie po obydwu stronach przecinającego je skalistego wąwozu. Nazywa się Tajo de Ronda i jest głęboki na około 160 m i szeroki w niektórych miejscach na niemal 100 m. Nie może w nim więc zabraknąć tzw. wiszących domów

10.09 Przejazd w kierunku Grenady, do Otury, po drodze Nerja Frigiliana 210km 3h

Labirynt brukowanych uliczek z dobrze utrzymanymi bielonymi domami stanowiącymi wspaniały kontrast dla błękitnego nieba i czerwonych łupkowych dachów. Tej urzekającej scenerii koloru dodają kolorowe donice pełne bugenwilli, lawendy i jaśminu.

Wędrując wzdłuż wyłączonych z ruchu brukowanych uliczkach, mijając białe domy z drzwiami pomalowanych na wszystkie odcienie błękitu, przyglądając się maleńkim zakamarkom i podziwiając krajobrazy z porozrzucanych wszędzie punktów widokowych, łatwo zrozumieć dlaczego Frigiliana uważana jest przez wielu za jedną z najpiękniejszych miejscowości w Andaluzji.

Położone w historycznym regionie La Axarquía, miasto Nerja to słoneczne miejsce na malagijskim wybrzeżu, które może pochwalić się pięknymi plażami, zatokami oraz klifami. Jego starówka łączy cudowne przykłady architektury popularnej z atrakcyjnymi deptakami i znanymi zakątkami jak Balcón de Europa, rewelacyjny punkt widokowy nad morzem.

Śpimy w willi z basenem w miejscowości Otura. Pokoje 2-3 osobowe.

11.09 Grenada i Alhambra (przejazd 30km 0,5h)

U stóp gór Sierra Nevada, pomiędzy rzekami Darro i Genil, leży jedno z najbardziej interesujących miast we Wschodniej Andaluzji. Imponująca spuścizna Al-Andalus splata się z architektonicznymi perełkami renesansu i najbardziej nowoczesnymi obiektami, typowymi dla XXI wieku. Fontanny, balkony i wille, mieszkania otoczone ogrodami, charakterystycznymi dla tego miasta, tworzą niezapomniane zakątki. Nie na próżno, jedna z jej dawnych dzielnic, el Albaicín, jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO razem z Alhambrą i ogrodami Generalife.

Zwiedzanie Alhambry, pałacu Nasryda i ogrodów 20eur. Trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.

12.09  przejazd do La Alcaidesa, bazy wypadowej do Gibraltaru (260km 3h) 

Po drodze przystanek w Banalmadenie i zwiedzanie zamku Colomares. Castillo Colomaresto  pomnik na cześć odkrywcy.
Budowla została wzniesiona w latach 1987-1994, a więc stosunkowo niedawno. Jest największym na świecie pomnikiem na cześć Krzysztofa Kolumba, jednego z najwybitniejszych podróżników w dziejach. Autorem dzieła jest Amerykanin dr. Esteban Martín, który w wyjątkowy sposób postanowił oddać hołd odkrywcy.

Zamek Colomares w Benalmádenie został zbudowany z wykorzystaniem czterech stylów architektonicznych: romańskiego, arabskiego, bizantyjskiego i gotyckiego. Przez obecnych zarządców pomnik nazywany jest „książką historyczną wyrytą w kamieniu, traktującą o XV wieku w hiszpańskiej kulturze i sztuce”. Nic dodać, nic ująć. Zerknijcie na zdjęcia na oficjalnej stronie: https://www.castillomonumentocolomares.com/fotos/

 

13.09  Gibraltar brytyjskie terytorium zamorskie na półwyspie iberyjskim 40km 1h

Gibraltar Jest częścią Wielkiej Brytanii w Hiszpanii i jednym z najmniejszych tego typu regionów na świecie. Posiada wiele atrakcji turystycznych uczęszczanych nie tylko przez ludzi, ale i słynne małpy. To także bogata historia, związana również z Polską.

Koszt biletów wstępu Nature Reserve Pass  i kolejki ok. £37.00

Gibraltar każdy zwiedza samodzielnie i pieszo, konieczny paszport.

14.09 przejazd na lotnisko w Maladze, zdanie auta, wylot

Trasa 1200 km, a pewnie będzie nieco więcej.

Koszt 2990pln

 

  • noclegi podczas całego wyjazdu, pokoje 2-3 osobowe
  • koszt wypożyczenia auta niezbędnego do realizacji programu
  • parkingi i paliwo na całą trasę
  • ubezpieczenie całkowicie znoszące odpowiedzialność z tytułu uszkodzenia samochodu i od skutków kradzieży samochodu
  • koordynacja wyjazdu na miejscu
  • obowiązkowe ubezpieczenie KL 30tys EUR, NNW 3tysEUR, OC 50tys EUR
  • składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
  • gwarancję ubezpieczeniową Biura GT 177/2023 na kwotę 421056pln

Grupa maksymalnie 8-osobowa.

Dodatkowe koszty:  bilety lotnicze, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wyżywienie.

Ważne: Andaluzja to bardzo popularny kierunek, bilety do najpiękniejszych atrakcji trzeba kupować z dużym wyprzedzeniem. Decyzji o wyjeździe nie ma więc co odkładać bo może się okazać, ze najważniejszych rzeczy (przede wszystkim Alhambry) po prostu nie zobaczycie.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.