a critical analysis of madame bovary montaigne essays screeching illustration essay one and one thousand nights homework help with plurals process essay how to buy a used car the price of motherhood and the unappreciated work of housewives

Na tą wyprawę pozostały 2 miejsca.

 

Mówi się „jeżeli nie znasz Andaluzji to nie byłeś w Hiszpanii” i jest w tym sporo prawdy.

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii.

W kilka dni zobaczymy to co najpiękniejsze: Sewillę, Granadę, Cordobę, wybrzeże Costa del Sol oraz przejdziemy słynną ścieżką królów Caminito del Rey!

Nie zabraknie też pięknie położonej Rondy i małych urokliwych miasteczek ze szlaku pueblo blanco.

SEWILLA, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Pospacerujemy po Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Zobaczymy największą gotycką świątynię na świecie i pałac Real Alcazar. To właśnie ten pałac zagrał w serialu „Gra o Tron” tropikalną siedzibę rody Tyrrelów z Dorne. A na koniec udamy się na nieco kosmiczną platformę widokową Metropol Parasol i stamtąd tam z góry zerkniemy na wszystkie charakterystyczne elementy Sewilli.

 

KORDOBA najgorętsze miasto Hiszpanii, a tam do zobaczenia: Katedra Mezquita – dawny meczet przebudowany na barokową Katedrę, Most Rzymski na Gwadalkiwirze, mury miejskie. No i w Kordobie po prostu trzeba przejść się szlakiem podwórek z patio. Co roku rywalizują one o tytuł najlepiej zdobionego. Poziom ukwiecenia i ozdób wzbudza zachwyt u każdego.

RONDA niesamowita perełka Andaluzji: miasteczko zawieszone na skałach, malowniczy wąwóz El Tajo i monumentalny most Puente Nuevo. Ernest Hemingway mówił, że to najbardziej romantyczne miasto w całym kraju. To tutaj też znajdziemy jedną z najstarszych aren corridy Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballería de Ronda.

GRANADA z ostatnią rezydencją Maurów na Płw. Iberyjskim Alhambrą. To najpiękniejszy pałac Orientu, to symbol muzułmańskiego raju i szczęścia pod wszystkimi ziemskimi postaciami. Musicie to zobaczyć.

 

 

CAMINITO DEL REY – andaluzyjska ścieżka króla to Szlak biegnący wzdłuż wapiennych i stromych skał wapiennego wąwozu Desfiladero de los Gaitanes. Kiedyś to jeden z najniebezpieczniejszych szlaków trekkingowych na świecie, dziś atrakcja turystyczna dostępna dla wszystkich, o ile tylko zdążą zarezerwować bilety. Ich liczba jest limitowana i żeby podziwiać te niesamowite widoki trzeba się bardzo spieszyć z rezerwacją.

I na koniec jeszcze MALAGA kilometry plaż, słońce przez 300 dni w roku, rajskie jedzenie i …Pablo Picasso

 

Lecimy liniami Ryanair z Krakowa do Sewilli 19-26.09.2018. Bilety kupujemy samodzielnie na stronie www.ryanair.com. Na dzień 15.06.18 kosztują 905zł w dwie strony. Bilety na tej trasie cały czas drożeją więc warto je kupić od razu.

Na miejscu wynajmiemy auta, żeby móc dotrzeć do wszystkich pięknych miejsc, które nas interesują.

Wyprawa jest zaplanowana na 8-10 osób – 2 auta. Będzie potrzebny jeszcze jeden chętny kierowca. Można się zgłaszać przy zapisach. Kierowca płaci 200zł mniej.

 

Śpimy w apartamentach w 4 miejscach na trasie.

Koszt noclegów i wynajęcia aut z pełnym ubezpieczeniem 1490,00

 

Ważne: Andaluzja to bardzo popularny kierunek, bilety do najpiękniejszych atrakcji trzeba kupować z dużym wyprzedzeniem. Decyzji o wyjeździe nie ma więc co odkładać bo może się okazać, ze najważniejszych rzeczy (przede wszystkim Alhambry i ścieżka króla) po prostu nie zobaczycie.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.