Mówi się „jeżeli nie znasz Andaluzji to nie byłeś w Hiszpanii” i jest w tym sporo prawdy.W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. W kilka dni zobaczymy to co najpiękniejsze: Rondę, Grenadę, Gibraltar, wybrzeże Costa del Sol oraz zwiedzimy najpiękniejszy pałac Orientu Alhambrę.

Bilety kupujemy samodzielnie na stronie wizzair lub ryanair z Katowic lub Berlina

 

 

W razie problemów chętnie pomogę.

 

19.01 Przylot Malaga 19.55 Odbiór auta,  przejazd, nocleg

19/20/21/22 noclegi w miejscowości Benjarafe. Noclegi w apartamentach, pokoje 2-osobowe, ze śniadaniami, 3 minuty od plaży

 20.01 przejazd 200km 2,5h, przystanek w Maladze

Szlak Caminito del Rey w znacznej części prowadzi wzdłuż skalistego wąwozu Desfiladero de los Gaitanes, przez który przepływa rzeka Guadalhorce. W niektórych miejscach sterczące pionowo wapienne ściany mierzą kilkaset metrów wysokości. To okolice, które od wielu dekad ekscytują miłośników górskiej wspinaczki. W promieniu kilku kilometrów od miejscowości El Chorro, na jednym z krańców Caminito del Rey, podobno znajduje się ponad 1000 naturalnych ścian wspinaczkowych o największym stopniu trudności. Dzięki kosztownej inwestycji regionalnych władz Andaluzji trzy lata temu otwarto atrakcyjną i dostępną dla większości turystów trasę pieszych wycieczek, która wiedzie śladami dawnego szlaku.

Obowiązują bilety wstępu 12eur. Wizyta z przewodnikiem 18eur. Bilety trzeba rezerwować z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem.

21.07  Setenil, Ronda, – 270km 4h

Setenil de las bodegas to miasto w południowej Hiszpanii (region Andaluzji) położone 18 km od Rondy w skalistym kanionie rzeki Río Trejo. To co szczególnie przyciąga turystów w to miejsce, to niekoniecznie białe fasady domów, a ich nietypowa architektura. Wciśnięte między strome skały wąwozu budynki to niecodzienny widok, który momentami budzi przerażenie. Labirynt wąskich ulic (w niektórych miejscach ich szerokość nie przekracza nawet dwóch metrów) i wiszące nad głową urwiska skalne potrafią wzbudzić klaustrofobię.

Ronda jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast Andaluzji. Niezwykłą malowniczość zapewnia miastu jego położenie po obydwu stronach przecinającego je skalistego wąwozu. Nazywa się Tajo de Ronda i jest głęboki na około 160 m i szeroki w niektórych miejscach na niemal 100 m. Nie może w nim więc zabraknąć tzw. wiszących domów

22.07 Przejazd do Grenady, po drodze Nerja Frigiliana 150km 2h

Labirynt brukowanych uliczek z dobrze utrzymanymi bielonymi domami stanowiącymi wspaniały kontrast dla błękitnego nieba i czerwonych łupkowych dachów.Tej urzekającej scenerii koloru dodają kolorowe donice pełne bugenwilli, lawendy i jaśminu.

Wędrując wzdłuż wyłączonych z ruchu brukowanych uliczkach, mijając białe domy z drzwiami pomalowanych na wszystkie odcienie błękitu, przyglądając się maleńkim zakamarkom i podziwiając krajobrazy z porozrzucanych wszędzie punktów widokowych, łatwo zrozumieć dlaczego Frigiliana uważana jest przez wielu za jedną z najpiękniejszych miejscowości w Andaluzji.

Położone w historycznym regionie La Axarquía, miasto Nerja to słoneczne miejsce na malagijskim wybrzeżu, które może pochwalić się pięknymi plażami, zatokami oraz klifami. Jego starówka łączy cudowne przykłady architektury popularnej z atrakcyjnymi deptakami i znanymi zakątkami jak Balcón de Europa, rewelacyjny punkt widokowy nad morzem.

23.07 Grenada i Alhambra

U stóp gór Sierra Nevada, pomiędzy rzekami Darro i Genil, leży jedno z najbardziej interesujących miast we Wschodniej Andaluzji. Imponująca spuścizna Al-Andalus splata się z architektonicznymi perełkami renesansu i najbardziej nowoczesnymi obiektami, typowymi dla XXI wieku. Fontanny, balkony i wille, mieszkania otoczone ogrodami, charakterystycznymi dla tego miasta, tworzą niezapomniane zakątki. Nie na próżno, jedna z jej dawnych dzielnic, el Albaicín, jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO razem z Alhambrą i ogrodami Generalife.

Zwiedzanie Alhambry, pałacu i ogrodów 20eur. Trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.

24.07  przejazd do Los Barrios, wieczór w Tarifie 320km 4h

Tarifa to najbardziej wysunięte na południe miasto w Europie, które położone jest w prowincji Kadyks. Znajdujące się tutaj punkty widokowe (np. Mirador del Estrecho, Isla de las Palomas) przy dobrej pogodzie pozwalają zobaczyć zarysy północnej Afryki, od której z tego miejsca dzieli nas zaledwie 14 km

25.07  Gibraltar brytyjskie terytorium zamorskie na półwyspie iberyjskim 60km 1h

Gibraltar Jest częścią Wielkiej Brytanii w Hiszpanii i jednym z najmniejszych tego typu regionów na świecie. Posiada wiele atrakcji turystycznych uczęszczanych nie tylko przez ludzi, ale i słynne małpy. To także bogata historia, związana również z Polską.

Koszt biletów wstępu i kolejki £37.00

26.07 wylot

Trasa 1100 km, a pewnie będzie nieco więcej.

Koszt 600eur

-noclegi w pokojach 2-3 osobowych, w okolicach Malagi i Grendy (5 nocy) ze śniadaniami.

-auto bus 9 osobowy z pełnym ubezpieczeniem,

– plan wyjazdu i prowadzenie

-ubezpiecznie KL 300tys, OC 100tys

-składka na Turystyczny fundusz gwarancyjny

Dodatkowe koszty:  benzyna/parkingi przy spalaniu 8l około do 200eur, czyli na osobę wychodzi wstępnie około 30eur.

Ważne: Andaluzja to bardzo popularny kierunek, bilety do najpiękniejszych atrakcji trzeba kupować z dużym wyprzedzeniem. Decyzji o wyjeździe nie ma więc co odkładać bo może się okazać, ze najważniejszych rzeczy (przede wszystkim Alhambry) po prostu nie zobaczycie.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.