Mówi się „jeżeli nie znasz Andaluzji to nie byłeś w Hiszpanii” i jest w tym sporo prawdy.

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii.

W kilka dni zobaczymy to co najpiękniejsze: Sewillę, Granadę, wybrzeże Costa del Sol oraz zwiedzimy najpiękniejszy pałac Orientu Alhambrę.

Nie zabraknie też pięknie położonej Rondy i małych urokliwych miasteczek ze szlaku pueblos blancos.

SEWILLA, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Pospacerujemy po Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Zobaczymy największą gotycką świątynię na świecie i pałac Real Alcazar. To właśnie ten pałac zagrał w serialu „Gra o Tron” tropikalną siedzibę rody Martellów. A na koniec udamy się na nieco kosmiczną platformę widokową Metropol Parasol i stamtąd tam z góry zerkniemy na wszystkie charakterystyczne elementy Sewilli.

 

 

RONDA niesamowita perełka Andaluzji: miasteczko zawieszone na skałach, malowniczy wąwóz El Tajo i monumentalny most Puente Nuevo. Ernest Hemingway mówił, że to najbardziej romantyczne miasto w całym kraju. To tutaj też znajdziemy jedną z najstarszych aren corridy Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballería de Ronda.

GRANADA z ostatnią rezydencją Maurów na Płw. Iberyjskim Alhambrą. To najpiękniejszy pałac Orientu, to symbol muzułmańskiego raju i szczęścia pod wszystkimi ziemskimi postaciami. Musicie to zobaczyć.

 

 

 

I na koniec jeszcze MALAGA kilometry plaż, słońce przez 300 dni w roku, rajskie jedzenie i …Pablo Picasso

 

Lecimy liniami Ryanair z Krakowa do Malagi 14-21.01.2020. Można tez lecieć z Warszawy.  Bilety kupujemy samodzielnie na stronie www.ryanair.com. Na dzień 28.09.2019 kosztują 404zł w dwie strony. Bilety na tej trasie cały czas drożeją więc warto je kupić od razu.

Na miejscu wynajmiemy auta, żeby móc dotrzeć do wszystkich pięknych miejsc, które nas interesują.

Wyprawa jest zaplanowana na 8-10 osób – 2 auta. Będzie potrzebny jeszcze jeden chętny kierowca. Można się zgłaszać przy zapisach.

Śpimy w apartamentach w 3 miejscach na trasie.

 

 

Ważne: Andaluzja to bardzo popularny kierunek, bilety do najpiękniejszych atrakcji trzeba kupować z dużym wyprzedzeniem. Decyzji o wyjeździe nie ma więc co odkładać bo może się okazać, ze najważniejszych rzeczy (przede wszystkim Alhambry) po prostu nie zobaczycie.

Kontakt:
+48 604 778 280
aga@projektpodroze.pl

Jest to prywatna impreza, każdy uczestniczy w niej na własną odpowiedzialność i ryzyko.

Wpłata zaliczki oznacza akceptację ceny i warunków imprezy.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.